Cupcake s lentilkami

herarecepty - fotkaHeraRecepty, 21. marca 2015

Komerčný recept

12
porcií
17-20 minút
na 175 °C

Suroviny

Cesto:
130 g
130 g
3 ks
60 ml
195 g
štipka
1,5 čl
100 g
Krém:
250 ml
1 bal
60 g
200 g
100 g
Dekorácia:
Postup

 1. 1

  Predhrejeme si rúru na 175 °C. Rastlinný tuk Maslová príchuť vyšľaháme spolu s cukrom do hladkej, nadýchanej peny. Pridáme postupne vajcia a všetko dôkladne prešľaháme. Vedľa v miske si zmiešame múku, prášok do pečiva a soľ. Celú zmes preosejeme cez sitko a postupne ju zapracujeme spolu s mliekom do vyšľahanej zmesi. Ingrediencie pridávame striedavo, mixujeme na nižšiu rýchlosť a po menších častiach. Vždy začíname a končíme suchou zmesou. Nakoniec pridáme čokoládu, ktorú si dopredu rozpustíme a necháme vychladnúť (pozor, čokoláda nesmie byť horúca). Nakoniec všetko premiešame.

 2. 2

  Hladké cesto rovnomerne rozdelíme do muffinového plechu, vyskladaného papierovými košíčkami. Pečieme 17-20 minút.

 3. 3

  <b>Krém:</b> Väčšiu časť mlieka nalejeme do kastróliku, pridáme cukor a povaríme. Puding dobre rozmiešame vo zvyšnom studenom mlieku, prilejeme k variacej sa zmesi a miešame tak dlho, až táto zmes zhustne a krátko prebublá. Stratí sa tak chuť škrobu.

 4. 4

  <b>TIP:</b> Základný vanilkový krém je možné vylepšiť smotanou na šľahanie a to tak, že smotanou nahradíme 1 dcl mlieka.

 5. 5

  Pripravený puding prelejeme do misy na šľahanie a necháme ho v nej úplne vychladnúť. Povrch pudingu zľahka posypeme krupicovým cukrom, aby na ňom nevznikla koža. Do vychladnutého pudingu vmiešame po kúskoch rastlinný tuk Maslovú a šľaháme, kým nám nevznikne hladký krém. Do hotového krému vmiešame rozpustenú čokoládu (opäť, čokoláda nesmie byť horúca). Takto pripraveným krémom zdobíme cupcaky a nakoniec pridáme lentilky.

 6. 6

  <b>TIP:</b> Všetky suroviny by mali mať rovnakú teplotu, aby sa krém nezrazil. Keby sa tak stalo, napravíme to prevarením krému a následným vychladnutím, potom môžeme vyšľahať znovu.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia