Čokoládová roládka so šľahačkou a pomarančovou omáčkou

Branislav Križan, Peter Fumač a Adam Klas
kuchári z hotela Matyšák v Bratislave, 10. decembra 2009
Čokoládová roládka so šľahačkou a pomarančovou omáčkou
Foto: Pravda - Marek Velček

Aké by to boli sviatky, keby na stole chýbali sladké pochúťky? Kuchárske trio z reštaurácie hotela Matyšák tentoraz pripravilo dezert pre všetky jazýčky. Kto Zobraziť celý popisAké by to boli sviatky, keby na stole chýbali sladké pochúťky? Kuchárske trio z reštaurácie hotela Matyšák tentoraz pripravilo dezert pre všetky jazýčky. Kto ochutná, neoľutuje.

4
porcie
10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
4 ks
4 PL
4 PL
0,3 l
5 ks
1 balíček
50 g
1 PL
1 ks
Postup

 1. 1

  Štyri žĺtky oddelíme od bielkov. Do žĺtkov pridáme 4 polievkové lyžice kakaa, 4 polievkové lyžice cukru, premiešame, vyšľaháme do jemnej peny. Z bielkov vyšľaháme sneh a spojíme so žĺtkami, až vznikne nadýchaná hmota, ktorú vlejeme do plechu vystlaného papierom na pečenie.

 2. 2

  Rovnomerne rozotrieme a pečieme pri teplote 180 stupňov Celzia asi 10 minút. Po upečení rýchlo zvinieme do rolády. Po vychladnutí naplníme šľahačkou a znova zvinieme.

 3. 3

  Pomarančová omáčka: Odšťavíme pomaranče, pridáme med, škoricu, klinčeky a vanilku a dáme variť. Po 20 minútovom prevarení jemne zahustíme maslovou zásmažkou, prevaríme ďalších 20 minút a môžeme dochutiť ešte mätou. Omáčku podlejeme pod roládu a podávame.

 4. 4

  Náš tip: Do omáčky môžeme pridať aj víno portského typu, napríklad Portito Matyšák.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia