Citrónová torta
Citrónová torta

Citrónová torta s limoncellom fotorecept

violeta - fotkavioleta, 24. februára 2021
Citrónová torta s limoncellom (fotorecept)
Foto: Violeta

Je výborná, ľahučká a svieža. Nemám tie krásne bio citróny, ktoré prezentuje cukrár Salvatore de Riso v pôvodnom recepte, preto som citrónovú kôru Zobraziť celý popisJe výborná, ľahučká a svieža. Nemám tie krásne bio citróny, ktoré prezentuje cukrár Salvatore de Riso v pôvodnom recepte, preto som citrónovú kôru radšej vynechala. Pre viac citrónovej chuti som pridala polovicu citróna do limoncello rozvaru. Tu je zdroj mojej inšpirácie:
Zdroj: https://kezzassuitcase.com/blog/delizia-al-limone-recipe/

40 minút
na 150 °C

Suroviny

Korpus:
5 ks
90-100 g
20 g
5 PL
 štipka
z 1/2 citróna
150 g
Citrónový krém:
70 g (4 ks)
70 g (2 ks)
20 g
50 g
70 g (izbovej teploty)
Limoncello rozvar:
35 g
35 g
70 g
z 1/2 citrónu
Vaječný krém:
250 g
2 ks
55 g
20 g
 štipka
20 g
200 g
1 ČL

Postup

 1. 1

  Najpr som si upiekla korpus. Moja forma má priemer 23cm. Bielky som vyšľahala so štipkou soli, pridala cukor a citrónovú šťavu. Do pevného snehu som postupne primiešala žĺtky a olej. Nakoniec múku. Piekla som 40 minút pri 150 °C. Funkcia: ohrev zhora+zdola.

 2. 2

  Limoncello rozvar: Vodu s cukrom som zahrievala, pokiaľ sa cukor nerozpustil. Do vlažného rozvaru som pridala limoncello a citrónovú šťavu. Nechala vychladnúť.

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Citrónový krém: Citrónovú šťavu som zahrievala po bod varu. Žĺtky s cukrom som vyšľahala do peny a zaliala horúcou citrónovou šťavou za stáleho miešania. Zmes som preliala do hrnca a za stáleho miešania uvarila krém. Krém som preložila do misky, keď bol vlažný, primiešala som maslo izbovej teploty. Ponorným mixérom som krém rozmixovala do hladka. Prikryla fóliou a odložila do chladničky.

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vaječný krém: Rozvarila som mlieko. V miske som zmiešala cukor, soľ a kukuričný škrob. Vajcia som vyšľahala, pridala cukrovú zmes a poriadne spolu vymiešala. Za stáleho miešania som vaječnú zmes zaliala horúcim mliekom. Preliala späť do hrnca a za stáleho miešania uvarila krém. Prikryla fóliou a odložila do chladničky.

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Vyšľahala som šľahačkovú smotanu s cukrom.

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Vychladnutý vaječný krém som premiešala metličkou, pridala citrónový krém a nakoniec šľahačku. Vznikol jemný, veľmi chutný krém ?

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Vychladnutý tortový korpus som prekrojila. Popolievala rozvarom z limoncella a naplnila polovicou krému. Popolievala som aj vrch a potrela druhou polovicou krému. Teba minúť všetok rozvar, aj krém. Cez noc torta odleží a spevnie, krému nebude vôbec veľa. Nakoniec som potrela aj boky torty. Na noc som ju uložila do chladničky.

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Na druhý deň je torta krásne odležaná a jemná. V pôvodnom recepte je do všetkých zložiek krému a tiež do korpusu, použitá citrónová kôra, ja som ju kvôli zlej kvalite vynechala, torta by bola určite viac aromatizovaná... Pridala som aspoň šťavu z polovice citróna do limoncello rozvaru, chuti to pomohlo.

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Bratovi torta veľmi chutila, tak som mu ju upiekla k meninám ?

  Citrónová torta s limoncellom (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

haji
Zajímavá torta, hlavně že oslavencovi chutilo. Jsi šikulka!
motyka
Citrónové - pre mňa - nebíčko v papuľke. Práve pijem kávu, dala by som si. Ukladám do kk.
violeta
Byť tak na pobreží Amalfi a vychutnávať si delizia al limone s kávičkou 😍. Aj ja by som si dala povedať 😅 Ďakujem a prajem pekný večer😊

Zaujímavé video z archívu TV Varecha