Cícerová polievka s cesnakom a pórom

monzet - bez fotkymonzet, 23. januára 2011
Cícerová polievka s cesnakom a pórom
Foto: monzet

Oplatí sa vyskúšať...

35 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g,suchý
3-4 ks
6-7 strúčikov
2 ks
ako príloha:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Deň vopred namočíme cícer. Na masle a oliv.oleji chvíľku popražíme nahrubo nakrajaný pór a cesnak. Pridáme namočený cícer,na kocky nakrájané zemiaky,vodu a zeleninový bujón. Spolu varíme asi 30minút. Rozmixujeme ponorným mixérom,dochutíme soľou a korením. Servírujeme s kockami opraženého chleba,posypané parmezánom,čerstvo zomletým čiernym korením a pokvapkané oliv.olejom a sladkou smotanou. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

20 komentárov k receptu
Výborný recept, vďaka zaň, patrím medzi tých pre ktorých je polievka grund a mäso špunt - preložené do zrozumiteľnej reči - polievka je základ a mäso zátka. Už je v KK
monzet-- ešte mám otázočku v recepte je uvedené - 2ks pór, sú to malé póry, alebo tie veľké, niektoré vážia totiž až 30dkg. Aby som potom nevyrobila namiesto cícerovej pórovú polievku.
polievka je výborná, dnes som ju varila a riadne som si na nej pochutila, mňam :)
...presne takáto je uvedená i v kuchárke od Jamieho Olivera, len s iným pomerom surovín :))
Jééj,ozaj je v Jamieho kuchárke?Ja ju mám na lístočku veľmi dlho(odpísanú z nejakeho časopisu),a s obmenami varím ozaj často...
Teším sa,že chutila :-))
tak cícerová bola u nás prvý krát a nedá mi inak, len pochváliť, je výborná. Vynechala som len olivový olej, ten ja moc nemusím. Ďakujem za rcp, bude u nás častejšie.

Pridaj komentár k receptu: