Cheesecake
Cheesecake

Cheesecake Terka

terezka1994 - bez fotkyterezka1994, 23. januára 2021

Môj recept na cheesecake, ktorý si zamilujete 🥰

20
porcií
15 minút
príprava
40 minút
na 150 °C

Suroviny

300 g
125 g
4 ks
4 PL
1 ks
1 ks
500 g
400 g (18 %)
3 PL
 (podľa vlastného výberu)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv si v mixéri podrvíme sušienky na čo najjemnejšie kúsky. V miske so sušienkami zmiešame roztopené maslo tak, aby sme to mali rovnomerne premiešané, bez hrudiek. Pripravíme si plech, tortovú formu a sušienky s maslom vysypeme na plech. Sušienky utlačíme vo forme do rovnakej výšky a necháme v chladničke na cca 20min, kým si prichystáme ďalšiu časť.

 2. 2

  Oddelíme bielky od žĺtkov. Vyšľaháme bielky dotuha, postupne pridáme med a žĺtky. Poriadne všetko premiešame.

 3. 3

  Do penovej zmesi pridáme tvaroh, potom kyslú smotanu, Zlatý klas a opäť poriadne premiešame. Na záver pridáme práškový cukor s vanilkovým cukrom. Všetko premiešame a celú zmes vylejeme na vychladnuté sušienkové cesto. Rovnomerne rozotrieme a šup do rúry (zmes je redšia, tak sa nebojte).

 4. 4

  Na dno rúry dáme plech s vodou, aby sa cheesecake nevysušil alebo po prípade nepopraskal. Rúru nastavíme na 150 °C s programom na pečenie hore aj dole a čakáme 40minút pokým vrch úplne nezhnedne, no nezľaknúť sa pohľadu naň v rúre, pretože po vytiahnutí z rúry sa povrch plnky upraví (klesne).

 5. 5

  Chvíľku necháme cheesecake vychladnúť a môžme začať ukladať ovocie. Keď ho ozdobíme, dáme na noc do chladničky a podávame🙂 Dobrú chuť!!

Recept je zaradený do kategórií:
Ovocné, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu