Bôbová kaša s klobásou a cibuľkou fotorecept

izabella929 - fotkaIzabella929, 12. mája 2017 17:46
Ďalšie recepty »

Tento biely bôb sa ťahal po mojom plote. Kvitol červenými, fialovými a bielymi kvetmi. Uložila som si ho do mrazáka a dnes som urobila z neho výborné starodávne jedlo. Pôvod jedla je zo Sedmohradska.

3
porcie
30 min
príprava
45 min
tepelná úprava

Suroviny

TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Biely bôb som namočila deň vopred do studenej vody.

  Bôbová kaša s klobásou a cibuľkou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Tak ako zvyknem vždy 3 krát som ho povarila po 10 min. a vymenila som vodu. Potom som ho vložila do hrnca, pridala som soľ, celé čierne korenie, bobkové listy a nechala som variť do mäkka. Toľko som dala vody, aby bol ponorený vo vode.

  Bôbová kaša s klobásou a cibuľkou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Po uvarení som vodu zliala, pridala som k nej 3 PL vína a 1 PL múky a všetko som vymiešala do hladka. Pridala som k bôbu ocot a nechala som krátko prejsť varom, aby sa múka uvarila. Potom som bôb popučila vidličkou. Mohla som ho popučiť tyčovým mixérom, ale keďže ide o starodávny recept, robila som ho zo zvedavosti tak po starom.

  Bôbová kaša s klobásou a cibuľkou (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Potom som dala na panvicu masť, pridala som nakrájanú cibuľu a klobásu, všetko som opiekla a výpekom som poliala bôbovú kašu a ozdobila cibuľkou a klobásou. Jednoduché, ale veľmi chutné jedlo. Podávala som s čerstvým chlebom.Prajem vám dobrú chuť.

  Bôbová kaša s klobásou a cibuľkou (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist