Alsaský jablkový koláč

exaybachay - bez fotkyexaybachay, 31. mája 2015

podľa Christian Teubner, forma 26 cm

4
porcie
10 minút
príprava
40 minút
na 200 °C

Suroviny

Cesto:
200 g
100 ks
1 ks
30 g
štipka
2 PL
2 ks
2 PL
Plnka:
3 ks
1 ks
120 ml
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Múku s cukrom, žĺtkom, maslom soľou a vodou vypracujeme na cesto, dáme do chladničky na 2h. Cesto rozvaľkáme a vystelieme formu, okraj potiahneme aspoň 2cm do výšky. Jablká očistíme a nakrájame na osminky a pozdĺžne husto jemne nakrojíme, polejeme šťavou z citróna. Cesto vo forme popicháme vidličkou a uložíme jablká. Dáme piecť na 200 a 15-20 minút.

  2. 2

    Cukor s vajíčkami vymiešame do penista, vanilkovú tobolku vyškriabeme a dreň spolu so smotanou vmiešame do žĺtkovej hmoty. Touto plnkou zalejeme predpečený koláč až po okraj a ďalej pečieme 15-20 minút. Koláč priebežne sledujte, keďže obsahuje smotanu vie sa behom okamžiku spáliť, prípadne vypnite vrchný ohrev. Po upečení necháme vychladnúť vo forme.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Tak predovšetkým - vitaj na Vareche, cíť sa tu dobre!
Tvoj koláč sa mi veľmi páči, ale skontroluj si rozpis surovín. Máš tam uvedený 1 žĺtok a v popise uvádzaš v ceste žĺtky a v piškótovom ceste opäť žĺtky. Tiež chýba cukor do piškótu. Snáď Ti môj komentár nepokazí náladu.
Celkom dobrý koláč, len treba, ako píšu aj predomnou, upresniť žľtky, iste je ich viac, aj v ceste aj v náplni a tiež, ten cukor - 30g aj do cesta aj do plnky sa mi zdá málo.
@aroooo , odpovie ti zatiaľ ja - ano, pečie sa na 2x, prvý raz sa predpečie cesto s jablkami a potom sa pridá smotanová náplň a ešte sa dopeká asi tách 15 minút. Len treba, aby to upresnil @exaybachay , ešte sa tu asi len rozhliada.......

Pridaj komentár k receptu: