taniky nemá fotku

taniky


Ruka na spanie - v novom šate Ruka na spanie - v novom šate

Moja prvá ruka na spanie mala veľký úspech, tak som musela ušiť ešte jednu. Využijeme ju, keď pôjdeme do škôlky. Avšak trocha som ju vylepšila. Ušila som obliečku aj s vreckom a na rukavicu som vyšila oči a ústa, či vlasy. Keďže som použila žlté rukavice, doladila som ruky do MINIONSov.

Čo so starými šponovkami Čo so starými šponovkami

Doma sa mi povaľovali staré šponovky. A keďže sa móda zmenila a už sa nenosia, rozhodla som sa z nich urobiť pre syna DOPLNKY na TROJKOLKU - vrecko na vodu, podsedák s opierkou chrbta a malý ruksáčik.

Plienková torta - trochu inak Plienková torta - trochu inak

Predtým som robila plienkovú tortu podľa klasického - základného postupu, ktorý je aj tu zverejnený. Takže toto môže slúžiť na obmenu postupu. Pre ďalšie inšpirácie. Mala to byť torta ako doplnok, či prostriedok na odovzdanie peňažného daru. Preto je taká jednoduchšia.

Letná dekorácia - jednoduchý obrázok z kartónu Letná dekorácia - jednoduchý obrázok z kartónu

Tento obrázok som si vytvorila k letnej morskej výzdobe. Je zavesený na dverách pod menovkou. Obrázok si vždy prispôsobím výzdobe k danému ročnému obdobiu.

Letná dekorácia - maják zo starých vedier (fotopostup) Letná dekorácia - maják zo starých vedier (fotopostup)

Keďže sme mali doma viac vedierok od farieb, rozhodla som sa, že z nich urobím letnú dekoráciu na naše schodište. Na tento maják som sa chystala už dlhšiu dobu, tak som rada, že sa mi konečne naskytol na to čas. Maják môžete využiť aj na balkóne alebo terase.

Letný veniec zo starého kolesa z bicykla (fotopostup) Letný veniec zo starého kolesa z bicykla (fotopostup)

A toto je druhé pokračovanie celoročnej série vencov. Aj s fotopostupom. Medzi časom sa mi poradilo získať ďalšie kolesá, tak teraz už nebudem musieť obmieňať výzdobu - už budem mať pripravené kolesá na každé ročné obdobie. Stačí len vytiahnuť z vreca. :-) Jar je už za nami a máme tu LETO. Mne leto evokuje pláž a more, tak preto takáto pripomienka aj na schodišti. :-)

Mini dráha pre autíčka (fotopostup) Mini dráha pre autíčka (fotopostup)

Ďalšia autíčková dráha do zbierky - na obmenu. Môžete ju použiť doma, na chalupe, či vonku na dvore.

Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov

Ako každý chlapec, aj môj syn miluje autíčka. Keďže som nechcela, aby mi s nimi chodil po stoloch, TV a pod., vymyslela som mu tunelovú dráhu. Nič náročné, len z toho čo bolo doma po ruke. :-) Odvtedy je to obľúbená hra a ja si môžem vychutnať rannú či popoludňajšiu kávu :-). Určite ju využijete na doma, na chate, či niekde na dovolenke, len sa treba popozerať dookola čo máte k dispozícii.

Ako si vyrobiť vlastnú sovičku - vankúšik Ako si vyrobiť vlastnú sovičku - vankúšik

S vankúšikmi - sovičkami sa stretávame dosť často. No chcela som ušiť vlastný vankúšik a keď som hľadala nejaký pekný strih, nenašla som nič čoby bolo podľa vlastných predstáv. Tak som sa rozhodla vytvoriť si sovičku takú akú chcem ja - s veľkými očami, špicatými uškami, vreckom na odkladanie drobností, a krídlami.

Auto vankúšik 2 v 1 - ako využiť vankúšik z kočiara Auto vankúšik 2 v 1 - ako využiť vankúšik z kočiara

Dnes sa už veľmi nezvyknú používať vankúšiky (s perinkou) do hlbokého kočiara, ale ja som ich mala pri oboch synoch a bolo to veľmi pekné. Keďže ich trvanie bolo krátke, len pokiaľ boli deti v hlbokom kočiari, tak som sa snažila tento vankúšik nejako využiť - a urobila som z neho vankúšik aj hračku.

Jarný (veľkonočný) veniec zo starého kolesa z bicykla - recyklácia (na pokračovanie) Jarný (veľkonočný) veniec zo starého kolesa z bicykla - recyklácia (na pokračovanie)

Mala som doma staré koleso z bicykla a tak som sa rozhodla, že z neho vytvorím ozdobu na schodište. Začala som síce na jeseň, ale uvedomila som si, že si z neho urobím "CELOROČNÝ" veniec. A tak v tomto čase sa zmenil na jarný, ktorý bude na chodbe do leta - potom sa znova zmení. Takže vám každé ročné obdobie či sviatky priblížim jeho aktuálnu podobu. :-)

Jarná (veľkonočná) dekorácia na poslednú chvíľu (fotopostup) Jarná (veľkonočná) dekorácia na poslednú chvíľu (fotopostup)

Jednoduchý a rýchly spôsob na jarnú či veľkonočnú výzdobu - obrázky "dekupáž".

Ako vtipne zabaliť fľašu a finančný príspevok pre záhradkára - recyklácia (fotopostup) Ako vtipne zabaliť fľašu a finančný príspevok pre záhradkára - recyklácia (fotopostup)

Keďže je môj švagor zanietený záhradkár, rozhodla som sa darovať mu malú záhradku, do ktorej som ukryla finančný príspevok a fľašu. Nechcela som vložiť fľašu do darčekovej tašky a peniaze do obálky, tak som si pre ňho vymyslela toto. Aby to nemal také jednoduché, peniaze som schovala na viaceré miesta.

Rukávnik na kočiar - recyklácia starej vetrovky II. Rukávnik na kočiar - recyklácia starej vetrovky II.

Tip ako mať pri kočíkovaní ruky v teple. Spokojní sú manžel aj starší syn, ktorí nechcú nosiť rukavice :-)

Veľkonočný zajac z kartónu a špagátu-recyklácia (fotopostup) Veľkonočný zajac z kartónu a špagátu-recyklácia (fotopostup)

Keďže panelákové schodište je veľmi smutné, snažím sa ho trocha oživiť dekoráciami. Na Veľkú Noc som si vyrobila veľkého zajaca z kartónu a špagátu. Postup je trocha náročnejší, ale už vám zostane na pár rokov.

Ruka na spanie-recykluj Ruka na spanie-recykluj

Túto ruku - vankúšik som ušila synovi pre ľahšie zaspávanie a na môj malý únik. Syn totiž zaspával s mojou rukou a keď som mu ju vzala, tak sa zobudil. Nie je to síce úplná náhrada, ale aspoň niečo. Využívame ju aj ako cestovný vankúšik. A možno sa mu bude lepšie zaspávať aj v škôlke.

Fusák zo starej vetrovky-recyklácia Fusák zo starej vetrovky-recyklácia

Mala som staršiu väčšiu vetrovku, ktorá sa mi povaľovala v skrini. Keďže nám bol klasický fusák už malý, rozhodla som sa, že ju využijem - zrecyklujem na fusák a rukávnik na kočiar. Po rozzipsovaní sa dá sa použiť aj ako hrubšia prikrývka. Používam ho do športového kočiara, golfáča, ale aj do saní.

Auto z fľaše-recyklovanie Auto z fľaše-recyklovanie

Autíčko som vytvorila pre syna na vonku. Môže s ním chodiť kde chce a nie je mi ľúto, že sa poškodí :-) lebo ma v podstate nič nestálo :-)Inšpirácie z nových receptov
TOPlist