jolkipalki nemá fotku

jolkipalki


Ruský ražný kvas (квас c ржаного хлеба) Ruský ražný kvas (квас c ржаного хлеба) Vaše

Kto ste tam boli (na východ od Vyšného Nemeckého) iste si pamätáte na cisterny s nápisom КВАС a tetuškou s nadváhou, čapujúcou nevábne vyzerajúcu tekutinu. Alebo v stánkoch s tým istým nápisom, kde pre zmenu tento letný nápoj čapoval fúzatý Kavkazec.

Recept bez obrázku Блинчики с мясом - palačinky s mäsom Vaše

Moje najobľúbenejšie ruské jedlo. Keď to varíme doma, máme sviatok.

Zmrzlina z vodky a surová ryba z Oby Zmrzlina z vodky a surová ryba z Oby Vaše

Ja viem. Vodka nemrzne. Ale len na Slovensku. Trochu fantázie a môžete sa pripojiť ku mne na zimnú rybačku na rieke Ob.

Šašlik (Шашлык) Šašlik (Шашлык) Vaše

Šašlik nie je len upražené mäso, šašlik je rituál. V poslednej dobe som zbadal na Slovensku na rôznych púťach, jarmokoch stánky so šašlikom. Kto bol na Kavkaze, alebo hoc aj niekde v Rusku vie, že šašlik robia principálne Kavkazci.

Recept bez obrázku Dotur Vaše

Je to jednoduché denné jedlo Kalmyckých pastierov. Je ťažko povedať, či je dotur hustá polievka, alebo druhé jedlo. Dotur sme robievali, keď sa vyrážalo na víkend niekam do prírody, na nejakú pastiersku základňu k pastierom a dotur chutí najlepšie ak s

Recept bez obrázku Kalmycký čaj Chursan cja Vaše

Tento čajíček je zložitejšia verzia džomby a pre niektorých mojich priateľov na Slovensku je skôr polievkou varenou na čaji. Je neuveriteľný v čase veľkých horúčav a pije sa horúci. Dnes si Chursan cja dáte hádam už len v reštauráciach Elisty..

Recept bez obrázku Kalmycký čaj Džomba Vaše

Kalmycký čaj som sa naučil piť v neuveriteľných letných horúčavách v Kalmyckých stepiach. A keďže som bol v tom čase nútený striedať veľké extrémy (- 50 C - Sibír, na +45 C Elista v priebehu nejakých týždňov), tento čajík som si obľúbil aj v zimeInšpirácie z nových receptov
TOPlist