ivka262 nemá fotku

ivka262


Soutache náušnice (videopostup) Soutache náušnice (videopostup)

Šujtáš/sutaška/soutache ako lemovacia technika v minulosti zdobila odevy v mnohých krajinách sveta. Ide o textilnú šnúrku, ktorá je splietaná z niekoľkých tenučkých vláken do tvaru vrkoča – rybej kosti.V strede vzniká linka, v ktorej sa šujtášky k sebe zošívajú. V súčasnosti sa čoraz väčšej obľube tešia šité šujtášové šperky. Šujtášky sa kombinujú s rôznymi druhmi kabošónov, minerálov,kryštálov, korálok a iných materiálov.Jemným, no pevným šitím sa vytvárajú šperky rôznorodých tvarov a veľkostí.

3d origami veľkonočné vajíčka (videopostup) 3d origami veľkonočné vajíčka (videopostup)

Zoberieme si dva dieliky a spojíme ich tretím, priložíme ďalší dielik, spojíme... vytvoríme akúsi hviezdu (1. a 2. rad po 4 biele dieliky)

Krabička v tvare srdca - technika quilling (videopostup) Krabička v tvare srdca - technika quilling (videopostup)

Nakreslíme si srdce, okolo neho si oblepíme okrúhle dieliky, takto si oblepíme 3 nakreslené srdcia. Dve z troch vyplníme- nalepíme dieliky(spodnú časť a vrchnú časť s ktorou krabičku budeme zakrývať).

Koberec z tričiek (videopostup) Koberec z tričiek (videopostup)

na výrobu koberčeka som použila staré tričká, (ale môžeme aj tepláky), všetko nastriháme na pásiky, ja som strihala asi 3 až 4cm široké pásiky.

3D origami srdce - krabička (videopostup) 3D origami srdce - krabička (videopostup)

Základ srdca: 1. rad:7 bielych dielikov spájame zo 6 dielikmi bielej farby (2. rad)

Quilling hviezdy z papiera (videopostup) Quilling hviezdy z papiera (videopostup)

Môžeme si nimi ozdobiť vianočný stromček

3D origami anjel (videopostup) 3D origami anjel (videopostup)

Kancelársky papier ohneme na polovicu, v strede ho prestrihneme (1.), zase ho ohneme na polovicu a prestrihneme (2.), zase ho ohneme na polovicu a prestrihneme (3.), zase ho ohneme na polovicu a prestrihneme (4.), zase ho ohneme na polovicu a prestrihneme (5.), takto nám vzniknú menšie papieriky. Zoberieme si jeden papierik a ohneme si ho na polovicu, otočíme a znova ho ohneme na polovicu

Vianočné dekorácie - stromček z papiera (videopostup) Vianočné dekorácie - stromček z papiera (videopostup)

Na farebný papier si nakreslíme kruh, vystrihneme ho a v ňom si nakreslíme ďalší kruh, ktorý je približne polovicou z prvého kruhu, pomocou uhlomeru si načrtneme 30° uhly, a z nožničkami zastriháme až ku polovičnému kruhu. (takto si nakreslíme viacero kruhov, v niekoľkých veľkostiach)Inšpirácie z nových receptov
TOPlist