helica nemá fotku

helica


Kvasená zelenina podľa starého bulharského receptu (fotorecept) Kvasená zelenina podľa starého bulharského receptu (fotorecept) Vaše

Pretože teraz je tá správna sezóna na prípravu zeleninových dobrôt na zimu, ponúkam tento recept všetkým milovníkom zeleniny a zdravého jedla. Ide o viac druhov zeleniny,vykvasenej v kameninovom súdku, bez pridania akejkoľvek chémie. Recept pochádza od môjho strýka - Bulhara, ktorý mal v Trnave obrovský kus pozemku, kde si dopestovával vlastnú zeleninu a takýmto spôsobom aj uchovával na zimu. Je skutočne vynikajúca a zdravá - veď vyskúšajte!

Višňová polievka Višňová polievka Vaše

Pridávam dlhodobo plánovaný recept na Višňovú polievku . Konečne sa mi ju podarilo zrealizovať. Je pomerne osviežujúca a dá sa pripraviť i z iného sezónneho ovocia. Moje poďakovanie patrí Varecháčkam @alena45, @ubka a@bianka, ktoré mi pomohli s receptom a inšpiráciou.

Recept bez obrázku Išlerské tortičky Vaše

Moja mamina tieto tortičky pečie od nepamäti, vždy na Vianoce. Skutočne sú veľmi dobré, pretože sú plnené fajnovučkou plnkou a nie iba lekvárom, aké sa u nás bežne pečú. Ak budú hotové, budem sa snažiť vložiť foto (ak sa mi to podarí).

Gaštanová roláda nepečená Gaštanová roláda nepečená Vaše

Ahojte dievčatá! som tu pomerne nová a teda aj neskúsená. Neviem ako sa pridávajú fotky ap. Práve som dokončila gaštanovú roládu, ktorú poznám od mojej maminy a pretože je úplne fantastická ( no ešte fantastickejšia je jej prácna príprava), tak vám ponúknem recept. Dovoľujem si však upozorniť, že je to recept len pre obzvlášť trpezlivé žienky domáce. Vždy, keď ju robím - raz za uhorský rok, tak sa zapoviem, že nikdy viac... Tak teda:Inšpirácie z nových receptov
TOPlist