dvorka nemá fotku

dvorka

«1 2 »

Jednoduchá príprava ovocných guliek alebo lokší či langošov (fotonávod) Jednoduchá príprava ovocných guliek alebo lokší či langošov (fotonávod)

Veľmi rada varím ovocné guľky. No rovnomerne obaliť marhuľu či jahodu je pracné a nejde ani tak o rovnomernosť ako o tú babračku. V nedeľu som robila marhuľové knedlíky. A spomenula som si na nápad ako si prácu zjednodušiť. Dá sa to využiť aj pri lokšiach, langošoch (len tam neobaľujem cesto v múke, ale ho dávam na naolejovaný sáčok).

Domáci osviežovač vzduchu (fotonávod) Domáci osviežovač vzduchu (fotonávod)

Našla som na internete túto inšpiráciu a nedalo mi nevyskúšať. Tak mi tu teraz rozvoniava mnou vytvorená voňačka.

Ozdobné kamienky (fotopostup) Ozdobné kamienky (fotopostup)

Občas prebieham internetom a niekedy úplnou náhodou naďabím na niečo, čo musím okamžite vyskúšať. A keďže som mala včera trošku času, vyskúšala som si urobiť zopár kamienkov z cesta, ktoré pozostáva z múky, vody a soli. A dnes sa mi veľmi hodili, keďže som nimi ozdobila sviečky, ktoré sme zapálili na spomienku našich milých zosnulých.

Taburetka (fotopostup) Taburetka (fotopostup)

Už niekoľko rokov pracujem doma a mojim vedľajším produktom je skartovaný papier. Používam ho rôzne. Na jeseň ho nasteliem do debničiek, aby v ňom jablká prečkali kým si ich beriem domov na zjedenie. Občas ho nasypem do kompostu (raz som čítala že je to vraj dobré). Tento rok som sa rozhodla urobiť taburetku.

Papierová technika (fotopostup) Papierová technika (fotopostup)

Pred časom som sem dala návod ako preniesť fotografiu pomocou lepiacej pásky. Trochu pracný spôsob, ale účinný. Nedávno som videla lepší a tak som znova vyskúšala a to nie len na tvrdý podklad, ale aj na látku. No najviac sa mi páči maselnička s pierkom.

Háčkovaná deka na gauč alebo posteľ (fotopostup) Háčkovaná deka na gauč alebo posteľ (fotopostup)

Túto deku by som mohla nazvať aj vypĺňačom voľného času (slovo nuda je pre mňa cudzie a priznám sa, nemám ho rada). Som zvyknutá stále niečo robiť a preto každý voľný čas si niečim vypĺňam. Posledné roky okrem iného aj háčkovaním 6-uholníkov na deku ktorú robím už šesť rokov. Moja známa ma poprosila o podrobný návod aby aj ona mohla háčkovať a tak som sa rozhodla, že ho spracujem cez tento portál.

Prenášanie názvov a obrázkov na lepiace etikety (fotopostup) Prenášanie názvov a obrázkov na lepiace etikety (fotopostup)

Práve pred chvíľou som objavila na internete (niekto pridal na Facebook) ako jednoducho a pekne nalepiť na fľašku menovku. Zapáčilo sa mi to a pravdaže som hneď vyskúšala. A keďže občas ma chytí múza za nohu, tak som vyskúšala lepiť aj obrázky.

Odkôstkovanie čerešní (fotopostup) Odkôstkovanie čerešní (fotopostup)

Je čas čerešní a tak sa podelím o poznatok, ktorý som nadobudla z videa na internete.

Šúpanie varených zemiakov v šupke (fotopostup) Šúpanie varených zemiakov v šupke (fotopostup)

Každý máme ten svoj spôsob na šúpanie zemiakov. Ja som horúce zemiaky ochladila a potom pracne nožíkom sťahovala šupku. Včera mi prišiel mail ako si prácu uľahčiť. Tak som dnes vyskúšala a vyšlo mi to. Ponúkam tento návod pre tých, ktorý ho ešte nepoznajú.

Uloženie vecí (fotorecept) Uloženie vecí (fotorecept)

Nemám čas na zháňanie úložných vriec a potrebovala som uložiť nadbytočné paplóny, spacáky a vankúše. Použila som mnou dlhoročne osvedčený postup. Zatiaľ som ho používala len na odkladanie sezónneho oblečenia do skríň.

Madeirové vajíčka (fotopostup) Madeirové vajíčka (fotopostup)

Prichádza Veľká noc a občas treba doplniť výzdobu, ktorú ja poväčšinou porozdávam.

Výroba dlhých cestovín (fotopostup) Výroba dlhých cestovín (fotopostup)

Mám rada cestoviny akékoľvek a s čímkoľvek. A pretože špagety sú moje najobľúbenejšie, skúsila som si niečo podobné vyrobiť po domácky.

Otočný kruh na zdobenie torty Otočný kruh na zdobenie torty

Občas si pozriem v televízii alebo na nete ako zdobia šikovné cukrárky torty. Poťahované veľmi nemusím, viac sa mi páčia zdobené s krémom a čokoládou. Už dávno som si všimla ozdobovanie torty na kruhu a stále som premýšľala, ako by som si taký kruh zadovážila. Už aj s ockom sme nad tým dumali a pri tom ma vôbec nenapadlo že celkom slušnú náhradu kruhu mám doma, na ktorom z času na čas, keď ma pochytí domáce športovanie, cvičím.

Baretka so šiltom (fotopostup) Baretka so šiltom (fotopostup)

Túto baretku som pred pár rokmi našla na internete aj s návodom, práve som dokončila svoj tretí a asi najvydarenejší výtvor. Robila som ju pre moju mamku, ktorá aj podľa ocka v nej vyzerá ako umelkyňa :)

Myška pre mačku (fotopostup) Myška pre mačku (fotopostup)

Máme doma kocúrčiatko. Na hranie mu stačí aj vlastný tieň, alebo plstená gulička, ktorú však stále po chvíli hrania odpackne pod chladničku v kuchyni. Preto som mu uháčkovala myšku, takú akú som urobila aj kocúrikom ktoré sme mali prechodne u nás doma.

Malé koreničky Malé koreničky

Pred rokom som si kúpila nový nábytok do kuchyne a najväčšiu radosť som mala zo šuflíkov na koreničky aké mala moja babička. Prekvapenie však prišlo po tom čo som zistila, že sa do nich moje koreničky nezmestia. Zháňala som kade - tade, ale nič vhodné som nenašla. Až mi manžel dal nápad - zrezať vysoké krabičky po šumivých vitamínoch na požadovanú výšku.

Papučky-capačky pre novorodenca Papučky-capačky pre novorodenca

Ako som sľúbila, pridávam postup na háčkované papučky k čiapočke.

Háčkovaná čiapočka pre novorodenca (fotopostup) Háčkovaná čiapočka pre novorodenca (fotopostup)

Ručne háčkované oblečenie pre detičky ktoré momentálne robím je jednoduché, rýchle a ako darček pre dieťatko je to celkom pekný nápad. Pridám do návodu najskôr čiapočku a potom aj papučky.

Káva proti komárom Káva proti komárom

Tento nápad nie je môj. Ďakujem zaň neznámemu pánovi ktorý ho uverejnil v televíznych novinách. Vyskúšala som ho na záhradke večer keď je najväčší nálet komárov. Funguje na 100%.

Eko sadbovač (fotopostup) Eko sadbovač (fotopostup)

Práve som si kúpila nového Záhradkára a tam je tip na novinový "kelímok" na priesadky. Veľmi mi to pomohlo, lebo jogurtové kelímky sa mi minuli a kupovať v záhradkárskom obchode plastové nechcem, lebo sú predražené. Mne veľmi pomohli tak ich posúvam ďalej.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist