Varenie

Zemiaková múka

flemi - fotkaflemi, 30. októbra 2010

Neviete kde sa dá zohnať v centre BA za primeranú cenu?

Vopred vďaka

@zareaguj


Diskusia k téme

samanka
flemi, o zemiakovej múke som ešte nepočula. Poznám len sypkú zmes na zemiakové cesto, ale aj to obsahuje pšeničnú múku.
janaja
Práve som pozerala leták Lidla, vo štvrtok budú mať zemiakový škrob, neviem, či to je ono.
babav
Skrobova zemiakova mucka nie je zemiakova muka.Podla wikipedie sa zemiakova muka , vyraba vysusenim uvarenych zemiakov,takze okrem skrobov obsahuje aj vyzivne bielkoviny.
Pouziva sa na vyrobu praskovych instantnych zemiakov,
ktore staci zabarit vriacou vodou,vyslahat a zemiakove pyre je na stole za par minut.Ine pouzitie nepoznam(?!)
kucharronald
Zo zemiakovej múky robia v rýchlich reštauráciach, alebo niekedy robili aj v nemocnici zemiakovú kašu, ako písala babav. Už som koštoval, je to trochu ťažšie, ako normálna kaša :) Skúsim niečo kuknúť na nete :) Keď sa niečo dozviem, napíšem :)
jerica
Ronald nemáš chybu , si ako strela v Japonsku. Potešila som sa k linku , priložila som si k OP.
haston
v lidli to predávajú pod názvom KARTOFFELPUREE a nad tým je väčšími písmenami HARVEST BASKET. stojí 99 centov. je to žlto-červená škatuľa.
dogagador
nie, nie, kartoffelpuree nie je zemiakova muka!!! neviem, kde na Slovensku dostat a kolko stoji, ale URCITE ju dostat v Rakusku.
evanaaa
To v Lidli je zemiakové pyré, mala som ho. Ja si myslím, že zemiaková múka nie je, asi to mala byť " múčka ", teda ten škrob. Viem, že tu bola daná v nejakom recepet, ale neviem v akom, podľa toho sa dá zistiť, o čo ide.
evanaaa
Prepáč, Rony, teraz som sa presvedčila - ona naozaj existuje, ale v určitých predajniach, nie všade. A je vhodná pre bezlepkáčov, ale ak by som ju videla, hneď ju beriem.
evanaaa
opísala som si dva dia recepty odtiaľ a sú tam aj iné( bezlepkové, ap.).Tá predajňa Ravita je dobrá, má zdravé produkty ale je v Prešove, to nie je pre mňa. Mohli mať viac predajní aj inde.
flemi
hej vďaka, kartoffelpuree jeme často, asi ho nejako pomeliem a budem mať hladučkú zemiakovú múku........
nyrak
Neviem či je to ešte aktuálne pre vás , zemiakovú múku dostanete aj v predajni Celia v Ba na Záporožskej 6, 500g stoji cca 1,90 Eur.Tato predajna ma aj internetový obchod celia@celia.sk. Celkom rada tam nakupujem :-)