Varenie

Recept na drobné pečivo s kyslým mliekom

nazarboncuk - fotkanazarboncuk, 21. novembra 2013

Ahojte, moja babka robievala jednoduché drobné pečivo, viem že tam dávala kyslém mlieko, cesto potom plnila lekvárom a tvarovala malé rozteky, chuťovo boli niečo medzi lístkovým a lineckým cestom. Neviem nikde zohnať recept :( poradíte?

@zareaguj


Diskusia k téme

cuketa
Recept je veľmi jednoduchý - 30 Dag polohrubej múky, 25 Dag palmarínu, trocha soli a 6 až 8 lyžíc kyslého mlieka / výborné je acidofilné/. Všetko zhnetieme, zabalíme a necháme v chlade cez noc odpočívať. Rozvaľkáme, pokrajame na štvorčeky veľkosti 6x6cm, plníme slivkovým lekvárom, alebo makovou, či orechovou plnkou. Upečené obalíme v cukre. Sú veľmi dobré.
cuketa
netuším, ako dlho ich pečiem - volím teplotu okolo 200 stupnov a zvyšok nechávam na intuíciu :-)
hubata
Nejde tam jeden žĺtok? Ja mám taký istý recept a pretože je tam všetkého 25 dkg, tak ho volám rovnovážne cesto: dá sa robiť so sladkými plnkami, ale aj napr. slané tyčinky.
tati2008
www.varecha.pravda.sk/.../krehke-rozteky.../24523-recept.html
hanka56
Ořechový koláč s kyselým mlékem
3 hrnky polohrubé mouky, 1/2 prášek do pečiva, 2 hrnky cukru krupice, 1 1/2 hrnku mletých ořechů, 1/2 hrnku oleje, 3 hrnky kyselého mléka, 3 lžíce kakaa
Mouku smícháme s kakaem a práškem do pečiva, přidáme cukr, ořechy, olej, kyselé mléko a vše dobře promícháme. Pekáč vymastíme tukem a vysypeme moukou. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 30 minut. Po upečení necháme v pekáči vychladnout. Vychladlý koláč můžeme posypat moučkovým cukrem nebo potřít čokoládovou polevou a posypat sekanými ořechy.

marta5
Mám recept od babky ,ktorá bývala oproti nás.Je písaný jej stareckou rukou,dožila sa krásneho veku 94 rokov. A teraz k receptu ROŠKY: 25 dkg smetol, 25 dkg hladká muka, podľa potreby kyslé mlieko,trošku soli. Cesto dobré vypracovať,nechať ho celú noc.Na druhý deň rozvaľkať narezať štvorčeky a plniť slivkovým lekvárom. Plnka môže byť rôzna / orechová,maková,tvarohová/ Sú veľmi dobré.
marta5
Maju to byť Krehké rožky-napísala som to podľa nej - Rošky. /Verím,že to nevadí /