Varenie

Domáci syr

verka1 - fotkaverka1, 20. októbra 2010

Milí Varecháči, prosím o radu, kde dostanem si/y/ridlo na výrobu syra. Videla som to v programe Postav dom..... a veľmi ma zaujal. Mlieko by bolo z automatu a kozie viem tiež zohnať. A ak máte niekto na takýto syr recept tak poprosím o zverejnenie.
Ďakujem.

@zareaguj


Diskusia k téme

dorisa
U nás v Žiari dostať syridlo aj v automate nam mlieko. Je tam vždy a predtým syridlo som videla vo farboch a lakoch:)))))))
sjuz
verka - vidím, že si z BA - v tržnici na Trnavskom mýte jedna pani má stánok s domácimi mliečnymi výrobkami, a predáva aj syridlo.
frezia68
U nás predávajú tí,čo plnia mliekom automaty a všetci majú telefonický kontakt pri nich.
verka1
Sjuz, dík, ked si pôjdem tam kúpiť včeliu meterskú kašičku, tak to tam pozriem
sovka62
Keby si bola z Trnavy, tak ťa rovno nasmerujem do mojich predajní. Myslím, že ho predávame jediní v meste a odkedy je k dispozícii mlieko z automatov, predaj utešene rastie.
používateľ nemá avatar
isa
isa
popýtaj sa v predajniach Farby laky,mne ho objednala pani u nás a som veľmi spokojná
sracz
...... ja som ho roky kupoval v predajni pri "Bryndziarni" vo Zvolenskej Slatine. Pretože mi ho teraz posiela moja dcérka Bábika Angelika a super kamarátka Ľudka Hríbiková, viem že ho je dostať už aj v košických supermarketoch. Robíms ním kravskú i koziu hrudku a dokonca ich sem tam aj mierne zaúdim! Prudko jedlé! Chcete foto na Varechu?
verka1
Buď taký dobrý a pošli. Sjuz ma napravila, kam mám ísť kúpiť, tak skúsim a keby to nebolo, kamoš sa mi ponúkol že mi zoženie zo Zvolenskej Slatiny. A poprosím aj o návod na údenie, my sme údili teplým dymom a syr sa roztiekol. Takže prosím krok po kroku. Dík
evanaaa
Mne s azdá, že som ho aj u nás v Jednote videla, ešte som myslela, že na čo by mi bolo, keď neviem postup výroby.