Rôzne

Čo dnes varíte? November 2023

redakcia - fotkaredakcia, 1. novembra 2023

Zdieľajte navzájom, čo dobré dnes chystáte, alebo na čom ste si už pochutnali. Ďakujeme za všetky vaše príspevky.

@zareaguj


Diskusia k téme

mijaita
@redakcia
Zas po čase jsem byla v kuchyni trochu dyl. Třeba zpracovat celou kapustu. Začala jsem řízkama z ní a budou další delikatesy jako třeba br noky se slaninou a kapustou, polívka a omáčka k hovězímu srdci.



bugout
Dnes som sa inšpiroval Amerikou.... Buttermilk chicken burger kuracie prsia naložené v cmare a koreninach. Obalené v múke s rovnakými koreninami a vyprážané. + dve omáčky jednoduchá burgrova (majonéza, kečup, horčica) a pikantná majonéza s chipotle


bugout
@mijaita (3.11.2023 15:38)

Som mal už druhý deň chuť na nejaký ten McDonaldovy chicken burger tak som sa rozhodol vyrobiť.
Vyskúšaj je to parádne. Spomínané koreniny ide tam len soľ, sušený cesnak, údená paprika a trochu MSG (dával to šefukachar dal som aj ja, ja s nim nemám problém)...
mijaita
@bugout (3.11.2023 19:01)

Mela jsem ted bagetu z MAsterchefa, byla dobra, musela prepulit. Na me dost tezky, hutny, ale obcas rada.
1x bugout
stefanm
... pridám postupne:

1.XI....Pirohy: zemiak, bryndza (mrazený polotovar, ale chutné)


mijaita
@stefanm (4.11.2023 06:40)

To všechno jsi snídal? :-) A uz za kuropění!? :-) Plny počet bodu za statecnost :-)
stefanm
@mijaita (4.11.2023 09:45)

...je potrebné pridané príspevky čítať od začiatku pozorne!!!🙂

... momentálne "pracujem" na lahodnej kôprovej omáčke 😋
stefanm
... dnes:

Kôprova omáčka😋😋

..."vyladena" ako koncertné klavírne krídlo v "Dvořákovej síni" Pražského Rudolfina pred zahájením Pražského jara 🙂


cesminaz
Práve dokončený šípkový lekvár😊 To je ale len polovica, zajtra ešte raz.. Stačilo na dnes, už som unavená😊
Ale lekvár sa podaril super, som spokojná.


stefanm
@mijaita (5.11.2023 14:07)

... dusené mastene zemiaky, paprikova ryža, mäso (bravčové stehno) marinované cez noc v smotane s vajcom a bylinkami obalené v jemnej struhanke a vyprážané na domácej bravčovej masti, cesnakovy dressing s chilli vločkami, obyčajný uhorkovy šalát s kôprom
...to všetko robené s láskou a deviatimi prstami!!🙂

... zemiaková kaša u nás nie je veľmi v obľube!!
mijaita
Pro me velmi neobvykla kombinace. Brambory s ryi a rizek.... Ale kdyz to tak mate radi?? :-)
stefanm
... dnes:

Silný vývar z morčacieho krku a krídla, s koreňovou zeleninou a cestovinou (ja 2x!🙂😋)


mijaita
@stefanm (6.11.2023 12:43)

Tohle kdyz vidim, okamzite nasatav abstak i kdybych ji mela k jidlu kazdy tyden. To, ale pockej, jakou ja budu mit snidani!! Doufam, ze i na tebe dojde! Dobrý vecer :-)
stefanm
... dnes:

...prštek ešte nepustí do väčších gastroprojektov ☹️, takže "len":
Rascová polievka s cesnak haluškami a...


mijaita
@stefanm (8.11.2023 15:29)

Mas ji od pohledu jinou nez jsem zvykla z domova. JAk ji varis? Halušky vynech. Díky!
mijaita
Ráda vařím i jen jednoduše. Kapusta, brambory v máslovém vývaru a kuřecí plátek na másle. Výpekem na talíři pokapané.


stefanm
@mijaita (8.11.2023 19:06)

... varím ako momentálne cítim!

Teraz "lovim" v pamäti ako som včera postupoval:
...na troche masla som rozvoňal lyžičku mletej rasce (doma mám "zákaz", pri akomkoľvek varení, použivať celú rascu lebo manželke to pripadá ako keby v jedle boli chrobačiky 🙂), štipku sušeného cesnaku a kurkumy...pridal lyžicu hladkej múky, mierne ju opražil a zalial pohárom morčacieho vývaru čo mi ostal od nedele...doplnil vodou a dochutil soľou a štvrtkovú zeleninového bujonu...varil som asi päť minút, striehol poctivo aby nevykypelo a pridal halušky...nechal variť kým sa halušky neuvaria (mám odskúšané, že u mňa to trvá jednu, v pokľude na balkóne vyfajčenu cigaretu!) a hotovo...na tanieri som "prikrašlil" trochou petržlenovej vňate a ja aj celou rascou

... stačí tak?...a teraz pridaj ako robíš ty!!🙂
mijaita
@stefanm (9.11.2023 05:52)

Vařím ji podle toho, jak si pamatuju, ze varila máma. Lehce, nasucho opražený kmín celý (rozvoní se) dám do "vajíčka" a vložím do hrnce s bujonem s kouskem bujonu. a nějakou dobu povařím. Vedle zatím udělám máslovou jíšku lehce do růžova. Když zchladne, zajíškuju ten vývar. Jasne, vyndám sejtko :-)
Máma přidávala vajíčko přes vidličku. Polívka je víc zahuštěná, spíš hustší tou jíškou.

Milostivou pani chapu, ja nerada kroupy velke, připomínají mi moučné červy :-)
stefanm
@kuko95 (9.11.2023 10:32)

...veru, keď sa vydarí je to "penicilín"...hlavne po kocovine!!! (vraj 🙂)

Ja som dnes pracoval na"Šošovicovej s párkou" a...


kuko95
@stefanm (9.11.2023 12:35)

To som nejedol už roky dal by som si .vyzerá parádne ..
cesminaz
Dnes sme mali v rúre vyprážanú tekvicu, ešte posledné 2 zo záhrady. Keďže už neboli mladé, očistila som ich a aj vydlabala.


kuko95
Dostal som pár pohárov domácej zeleninovej omáčky pridal som trocha chilli a výborne cestoviny boli za pár minút
kuko95
Krkovička a kuracie stehná naložené len soľ a chilli...mňam 😁 nieco pre afataga 😁😁😁
kuko95
Jaaaj a ak ste niekto v spojení s haji tak ju pozdravujem a dúfam že sa vráti s jej krásnymi komentármi ..a mäsíčko je aj pre moju frajerku ktorá je dlhé roky vegetariánska ale miluje pikantné a doktorka jej odporučila aspoň raz za týžden ..sme v 4 mesiaci 😁
afataga
@kuko95 (14.11.2023 10:53)

@haji sa vrati, len nevedno kedy, je to na nej, je v poriadku, ona asi potom vysvetli, nechcem nic prezradit, ona si sama rozhodne, co zverejni
1x kuko95
stefanm
...ja dnes:

Krémová polievka zo stonkoveho zeleru s vaječným zvitkom (2x)🙂😋 a...


stefanm
@stefanm (14.11.2023 12:50)

...a z nedeľného pečeného kuraťa ostali prsia tak som k nim z výpeku dorobil šampiňonovu omačku, dusené mastene zemiaky a zapil decom "legendárneho" piva 😋... dobré bolo


cesminaz
Dnes sme mali plnený baklažán, ale spravila som len 3 lebo boli strašne velké 🙂


stefanm
... dnes:

Od rána prší bez prestávky tak sme sa doma dohodli, že si dnes poleňošime. Ale už o desiatej vo mne začala lomcovať nuda. A hoci sme mali navarené od včera tak som chvíľku popracoval a upiekol jednoduché Zapečené zemiaky s klobásou a vajcom. A pretože...


stefanm
@stefanm (17.11.2023 14:15)

...sme už mali rozohriatu rúru tak sme si upiekli aj koláčik. Manželka ho už roznáša mamke a vnučkam.

...a stále pršiii☹️💦💦


mamka4
@redakcia
Aj keď som nezavárala teraz v novembri, ale teraz sme do odhalili. Dcéra prišla na víkend domov a volá ma do špajze, aby som sa išla pozrieť. A tam kompot, ktorý sleduje, kto vyjedá sladkosti. K marhuliam som prihodila biele ríbezle. A ešte má aj jazyk.



stefanm
@mijaita (19.11.2023 19:42)

... pekná "spomienka"
...ja si spomínam, že som podobne kuraciu pečeň robil, ale zo smotanou (a nepučil som nič vidličkou 🙂)
mijaita
@stefanm (20.11.2023 09:15)

Vidíš, díky za reakci. na to posledni jsem zapomnela! Pouzivam tu moji smetanu hustou Gran Cucina. Uz jsem do receptu doplnila!!
Vidlickou mačkam jen kuřecí, hovězí strouhám! :-)
Musím brzo uvarit zas, vynahradit si ty roky, kdy jsem na to zapomnela!
stefanm
... dnes, narýchlo:

Zeleninový bujón (polotovar...Na záver by sme Vám chceli spomenúť ešte jedno typické talianske slovo - "Delizioso". To je presne to, čo poviete, keď objavíte kúzlo Alce Nero Bio Zeleninového Bujónu a prenesiete sa priamo do srdca Talianska...

stefanm
@stefanm (21.11.2023 12:17)

...zase to tu pridalo nedokončenú "prácu"...žeby to niekto vyhodnotil ako nevhodnú reklamu, keď som pridal citát z popisu o výrobku!?... neviem!!

... použil som tento, môj obľúbený bujón!

...


stefanm
... dnes:

Syr, cuketa, hranolky (mrazený polotovar), uhorkovy šalát a na záver to najlepšie... pohár piva 😋

Prajem príjemný zvyšok mrazivého odpoludnia (tu -2°C)


eva9
@cesminaz (4.11.2023 22:50)

Ja milujem tvoje recepty. Babka varievala mnohé podobne jedla❤️Dakujem
kuko95
kúpil som bylinkovu vegetu tak som spravil super ryžu k tomu grilované kura len sušený cesnak a maslo výborneeeee..akurát kompót a pivo sa mi nezmestili do záberu 😁
sisaaa
Na sporaku mi "buble" vyvar vo velkom hrnci. Sme trochu prechladnuti, tak sa nam ziada tepla polievka. Potom varene maso, dusena zelenina a zemiaky.
1x kuko95
sjuz
kurča a králika na spôsob bažanta, zemiakovo-petržlenové pyré.


cesminaz
A ako sladkosť Helva. Ja ju mám rada len tak samotnú, kým manžel si ju vyčačká😊 Poleje ju pekmezom a posype rôznymi orechami...


redakcia
@all
Pekné ránko :) Svoje príspevky na obľúbenú tému čo dnes varíte, môžete pridávať do novej decembrovej diskusie, ktorú nájdete tu:

 varecha.pravda.sk/diskusie/co-dnes-varite-december-2023/9...


A čaká na vás aj ďalší - decembrový - diel raňajkového špeciálu od @mijaita , ktorý nájdete tu:

 varecha.pravda.sk/diskusie/snidani-v-prosinci-decembri-20...


Ďakujeme všetkým za zaujímavé príspevky a prajeme pekný adventný víkend!
Redakcia