Rôzne

Čo dnes varíte? December 2023

redakcia - fotkaredakcia, 1. decembra 2023

Zdieľajte s nami, čo dobré varíte, pečiete, alebo na čom ste si pochutnali. Advent, Vianoce i Silvester bude aj u vás určite plný dobrôt. Inšpirujme sa navzájom :)

@zareaguj


Diskusia k téme

kuko95
@evanaaa (4.12.2023 18:32)

Ak to fotis telefónom stačí pod príspevkom kliknúť na 'pridaj aj obrázok' zobrazí sa ti vybrať súbor prejdes do garelie a už len klikneš na obrázok ktorý chces odoslať a stlačíš pridaj komentár..takže skús a rád uvidím tvoje dobroty
kucharka
Aj, omylom som pridala fotku, čo som pridala pred pár dňami …. Sorry. Dúfam, že nevadí :-)
1x haji
kuko95
Mäsové guľky ja ich mám rád pripecene viac plnené syrom ...vytiekli dal som veľa syra 😁ale nevadí ..a k tomu zemiaky s maslom ..taká rýchlovka ale výborná
sisaaa
@kuko95 (10.12.2023 15:07)

Chystam sa urobit masovo-cuketove gulky. Naplnit ich syrom, to je vyborny napad! Skusim :-) Aj ked zajtra bude u nas kolozvarska kapusta, uz caka nalozena v mise :-)
afataga
@kuko95 (10.12.2023 15:07)

Tie gulky fakt plnis syrom? To musi byt hrozna piplacka. Ja robim tak, ze struhany syr davam do masa, tiez vzdy trocha vytecie, ale aspon je potom fajna stavicka :-).
Uz vies, co cakate?
kuko95
@afataga (11.12.2023 09:26)

No práveže ako ty nastrúhal som a normálne dal do mäsa a obalil v strúhanke ale dal som ho asi moc veľa preto to vytieklo ale vôbec to nevadí ako hovoríš super stava 😁
kuko95
Ďakujem vám veľmi pekne za gratulácie ste veľmi milý ...a aby sme neboli mimo témy vcera som spravil slepačí vývar a dokupil som aj droby...super chutná a zdravá polievka ..ale už sa teším na kapustnicu 😁
janger
Vidim, ze nasa mila @haji tu este stale nie je :-(.
A je tu nejako tak "ticho"....
Uz davnejsie som zaznamenala nieco, ze aj zdravicko, aj nejake technicke problemy. So zdravickom, zial, nemozeme pomoct. Len sa pomodlit.

A ten technicky problem este stale ma? Ma pokazeny PC (tablet).
@afataga , @afataga , halooo, si tu? Ty si s @haji v kontakte? Nemohli by sme jej, my
varechaci, nejako pomoct? Ak by to prijala, samozrejme.... Iste by sme viaceri boli ochotni trosku prispiet a pomoct jej.
Pozdravuj ju a povedz jej, ze je tu clivo bez nej. Pa-pa.
sovka62
Pre nas na dnes bravcove pliecko s hráškom, ryza. Na zajtrajsi vianocny obed pre kolegov som pripravila zahadne bravcove maso (recept zverejneny), do zajtra sa rozlezi a bude stacit prihriat. Z pecenia sim uz unavena, takze ako ako dezerte budem podat nepeceny metrovy kolac, ten je tiez hotovy. Zajtra uz spravim len "zrazenu" zemlovu knedlu a mozem podavat.
haji
@janger (19.12.2023 17:07)
Moji milí, všichni moji molí tu na Vareche! Jsem se konečně rozhoupala sem nahlédnout, přece jenom ten čas, co mi odešlo připojení k internetu a čas, kdy jsem podstoupila výměnu kyčle byl dlouhý a já se ještě pořád "hledám". Ale už jsem se osmělila a po chvílích budu nahlédat - co vaříte? - co pečete? a jak se všichni máte!
Moc děkuji všem za Váš zájem, vstřícnost, za Vaše dobrá srdce!! a nabízenou poomoc. Jste skvělí!
Technika je v pořádku, připojení internetu funguje, jen moje tělo se mnou laškuje. No, tělo, spíš záda se snaží na sebe upozornit. Není divu. A také jsem po veškeré lékařské a hlavně zázemní péči úplně zvlčela. Zjistila jsem, po návratu domů, že umím uvařit tak kafe, čaj a případně ohřát jídlo ze záchovek v lednici. Ostuda. Pomalu vše naskakuje, dokonce i chuť vařit, péct a to je co říct.
V neděli jsem vařila kel na kyslo, pekla vepřovou krkovici s kačeními droby. To celé podáváno s chlebíkem. Moc velká dobrota.
@kuko gratuluji, z celého srdce Ti přeji! Skvělá zpráva!
P.S. Budu psát po částech, teď si musím odskočit na návštěvu. A že už mohu skákat, to mě hodně těší. Sice opatrně, ale s radostí!
Přeji všem krásný předvánoční čas a plno příjemných setkání! Kdo je sám, ať je mu mile i samotnému! Hezký večer všem!!
janger
@haji (20.12.2023 16:06) nasa mila, no to je radostna sprava a to takto pred Vianocami! Ze si sa znovu medzi nami objavila. Chvala panu Bohu, ze zdravicko ako tak sa zlepsuje, pomaly, ale isto, neboj sa.
To sa niekedy na cloveka vali jedno za druhym. Ale hlavne ze uz mozes aj "skakat" ;-). No tak to castejsie uz aj sem skocis a potesis tu mnohych tvojimi milymi slovami. Tesim sa, @haji nka. Nech je to kazdym dnom lepsie ti zo srdca prajem. Xxx
Aj Miska ta pozdravuje ;-).
janger
@afataga (20.12.2023 15:36), ty si clovek s dobrym srdcom (ale to som ja vzdy vedela) ;-)...Dakujem, ze si sem tam dala vediet o @haji.
Ja sem tam nakuknem, ale starosti, starosti, bez konca kraja. Sme sa stahovali, roboty strasne moc, uz to nema konca kraja. Ale nejako sa uz zo vsetkeho vysomarim.

Varecha volakedy, hm, aj sme si akosi viac podebatovali, aj sme sa zasmiali, aj hadky boli :-). Ako v rodine, no nie? Teraz je to trosku take odmeranejsie, sa mi zda. Spominam si ale rada, na "starych" varechacov. Ze starych,... haha, aj sme veru uz aj trosku zostarli. Ja som prave vcera rozmyslala, ze este "nedavno" som sa tu radila, ze ci mam k svojej patdesiatke kupit novy mixer, ze ci sa mi to este oplati. No a uz budem mat coskoro 63. Tak strasne to uteka!
janger
@sovka62 (19.12.2023 19:17), toto jedlo niekedy spravim, som si to pozrela, iste velmi chutne.
danda3
@haji (20.12.2023 16:06)

Tak rada Ťa tu vidím, chýbaš veľmi, ja tiež toho času nemám, práca, vnúčatá, nakuknem občas, poskromne.
janger
@danda3 (20.12.2023 16:53), aj ja ta rada vidim :-). A tiez aj tvoje makove gulky :-). No to by som si pochutila. Strasne davno som to nejedla. Tak aspon takto na fotke. Pozdravujem.
danda3
@zuzanka1367 (21.12.2023 07:16)

No to je nádhera, až sa mi slinky zbiehajú. Zuzka, aj Teba veľmi rada vidím. Krásne vianočné sviatky celej rodinke želám!,❤️
haji
@janger (20.12.2023 16:23)
Velké Děkuji za milé a hřejivé komenty, umíš potěšit, milá @janger ! Miske děkuji zvlášť za milý pozdrav, fotečka je k sežrání! Tiše jí závidím tú krásnú deku!, aj pohodu!
Drž se, milá @janger , stěhování je opravdu náročná disciplína. Přeji hodně sil, bude líp! Pak je potřeba poctivě odpočívat, Tělo ani nervy nemáme z oceli, ani kvádrů.
Na dálku objímám a Misce letí puska! Krásné Vánoce!
haji
@danda3 (20.12.2023 16:53)
Krásné a jistě chutné jahodové gule zo zemiakového cesta, hezky s makem, máslíčkem, cukříčkem, paráda!
Moc děkuji za milý koment, pozdravení!
A přiznávám se dobrovolně, že padesátku bych nebrala. Bo moje padesátka odstartovala zdravotní obtíže. Takže beru svých 63 /máme to stejno/, kdy jsem svoje narozky oslavila s novou kyčlí!
Přeji krásné, pohodové Vánoce, milá @danda3 !
haji
@farbuska (20.12.2023 22:18)
Děkuji za milý, srdečný komentík! Přeji krásné Vánoce, plné lásky a radosti!
Jen se musím trochu brzdit, bo se mnou moc nespolupracují záda. Ale to se časem také uskládá - změna postoje, chůze - kde by se to asi projevilo?! Tak si hlídám chůzi, předklony a sezení. A u kompu je to vždy jako "začarované", hodina se jeví jako minuta. Teorie relativity v praxi.
haji
@zuzanka1367 (21.12.2023 07:16)
Děkuji za pozdravení a milé přání. Spešl bůček, ten se "směje"!
Krásné Vánoce, plné nevídaných i výdaných radostí!
janger
@haji (21.12.2023 15:50), no ved vsetko sa nejako zvladne, len niekedy je toho dost. Ved aj ty to poznas. Ale vydrzime :-). Pomalicky, krok za krokom.
Aj pocasie je take pochmurne, to tiez neprispieva k dobrej nalade. Vichrica za vichricou, teraz je tu vichrica Pia. Uprsanych dni je viac, ako peknych. Nuz, co uz narobime.
Miska si tiez musi zvykat na novy domov, ale dobre to prekonava. Je ako psik, stale sa drzi pri mne, pozera mi do oci, no ozajstna priatelka je to :-).
Posielam objatie, pa-pa :-). A prijemne Vianoce.
sovka62
@haji (20.12.2023 16:06)

Moja mila, tak aj ty si presla vymenou klbu? Nic prijemne, ale potesim ta. Ja rok a pol po vymene fungujem skoro rovnako ako predtym. Chodim bez palice, varim, peciem, upratujem, akurat neumyvam okna, na ktore potrebujem pouzit schodiky. Drzim palce.
haji
@sovka62 (21.12.2023 16:49)
Moc děkuji za milý koment a sdílení, jsi sluníčko! Já mám za sebou tři měsíce a cítím se moc dobře. Doma už chodím bez holí, ale venku mi zimní terén prostě nevyhovuje. Naštěstí je zatím letošní zima celkem přívětivá, ale mně vadí i hloupé spadnuté listí, to jede i za sucha.
Jsem opravdu moc spokojená, je to nesrovnatelně lepší. Lepší se to každý den.
Krásné Vánoce přeji!
haji
@janger (21.12.2023 17:33)
Neskutečné věci se dějí, sleduji to dobře hodinu. Je to celé smutné, ohromující a neskutečné. Už tomuto světu nerozumím. Asi to není důležité. Sílu a lásku všem, kteří dnes prožívají těžké chvíle!
mijaita
Od fakulty bydlim nedaleko a byla jsem zrovna venku. Litaly tu policajti, sanitky, hrozny pocit, netusila jsem v tu chvili co se deje.
Místo je v historickem v centru, velmi exponovane a i ja jsem tam chodila do skoly. Presne tudy jsme pred lety sli v obrovském pohrebnim pruvodu Jana Palacha. Musím to nějak vstřebat.
danda3
@haji (21.12.2023 15:54)

Milá @haji , máš pravdu, keď som mala 50-ku, ešte ani jedno vnúča, za
rok sa 5 zmení na 6, a teraz máme 5 vnúčat, posledný chlapec sa narodil tento rok v auguste, nevymenila by som ich za nič. Brňáci v lete chodia na prázdniny, vymýšľame programy.
1x haji
danda3
Dnes k obedu strapačky s kyslou kapustou a slaninkou, upiekla som chlebík, rozbehla LM kvások na štedrák, šalát hotový, kapustnica hotová, ešte idem urobiť makovú a orechovú plnku na štedrák, cesto vypracovať . Dnes posledný deň maródky, zajtra rýchlo do mesta dokúpiť posledné darčeky. Preto ten šalát a kapustnica dnes, nestihla by som to. Ešte bude dosť roboty so štedrákom. Strapačky sú aj na zajtra. A ešte som ráno upiekla bielkový suchár, brat robil vaječný koňak, ostali bielka. Pekný zvyšok dňa, priatelia.🎄🎄🎄


haji
@danda3 (22.12.2023 17:05)
Jsi nesmírně pilná a šikovná žena, hluboce smekám! Beru všema deseti strapačky, hezky s kapustou a slaninkou, mňam!
Já dnes dorazila nedělní pečenou krkovici s kelom na sladkokyslo. Na zítra už je jenom kel. Nevadí, je výborný! Koupila jsem si hlávku na výletě v Rakousku. Cena stejná jako u nás, kel skvělé čerstvosti, velikosti i chuti. Tentokrát jsem ho spotřebovala celý, jen z několika horních listů jsem vyřezala silné středy. Taktak vlezl do kastrolu. Bylo všeho dost, podělila jsem se sousedy ze 2. patra.
janger
@danda3 (22.12.2023 17:05), no to si toho teda zvladla! Sikulka velka. Ukazala som muzovi tie strapacky, reku trochu ho podrazdim ;-), on to ma strasne rad. Samozrejme prisla hned otazka, ze kedy to spravim :-).
2x danda3 a haji
haji
@janger (22.12.2023 22:42)
Jezdíme do Mistelbachu, je to kousíček za Břeclaví, nákupní zóna příjemná, lidé milí, pohodoví, vše v klidu a s úsměvy. Vánočně nazdobeno, a pokud jde o regionální potraviny, jejich Billa je jich plná. Ujíždím na kelu, měla jsem ho už podruhé. Nebyl regionální, zato chutný. Skvělé jogurty, mléko, tvaroh, plno dobrot na pečení - vozím kamarádce prášky na pečení, bo gramáž prdopeč se u nás smrskává. A dalo by se pokračovat. Moc jsem se na výlet do M těšila, byla to odměna po delší době. Ještě se těším na aquapark, mám ho slíbený, nejspíš pojedeme do Olomouce mezi svátky. Jsem šťastná, že funguju líp a dopřávat si malé radosti/odměny mě baví.
haji
@janger (22.12.2023 23:05)
Koláč výstavní, je fajn že jsi vložila odkaz na recept. Mno, s hledáním, nejen kulaté formy, je to někdy o nervy. Já hledám něco pořád. Když nic, tak telefon, klíče, peněženku. To jsou věrné hledací stálice.
1x janger
haji
@kuko95 (23.12.2023 08:25)
Povedené fašírky, zemiačky na máslíčku, chutné celé! Díky a zdravím, s přáním všeho dobrého a krásné Vánoce tobě i dáme tvého srdce!
@cesminaz zdravím a děkuji za milé přáníčko, krásné Vánoce!
Dnes budu péct kuřátko, k němu dušenou rýži, bude s kyselým okurkem - na přání. Mno a polévku vyčaruju ze zbytku kelu. Dobrá hospodyňka pro pírko přes plot skočí! Jdu na to.
Dobrou chuť všem nejen k dnešnímu obědu!
haji
@afataga (23.12.2023 14:33)
Krasavice mezinárodní, sníh slovenský, autentické a skvělé foto!
Krásné Vánoce, milá @atataga , tobě i celé rodině! Pevné zdraví v nadcházejícím roce 2024 a také trochu štěstí, ať se na vás nalepí!!
P.S: U nás je také zázračně bílo, sněžilo od napoledne do večera. Hlásí oblevu, takže bílé Vánoce nebudou. Škoda, děti by to braly!
janger
@haji (23.12.2023 07:52), no tak si si trosku uzila :-). Ja ked idem niekde do zahranicia, tak strasne rada nakuknem do supermarketu a to hlavne k veciam na pecenie :-). A nakupim zasoby a potom to doma uz nemam kam dat, lebo vsetko mam plne :-).
Kel som uz davno nerobila, dobry napad!
A nech sa ti aj to plavanie podari, drzim palce. Viem, ze si rada zaplavas :-).
janger
@haji (23.12.2023 07:54), teraz po stahovani stale len hladam a hladam a prekladam veci... Forma bude este asi niekde v krabici....no ved ju raz najdem :-).
2x kuko95 a haji
janger
Ja som dnes piekla makovy zavin. Ale katastrofa! Vyzera, ako keby mal maskace. Sama diera. Zrejme mi prekyslo cesto. Strasne sa mi kolac trhal uz pri zatacani. Este som taku potvoru nikdy neupiekla. No, zasmejte sa....Uz takyto deravy isiel do truby


janger
Ale dobry je! Uz som ochutnala. Jeden som naplnila slivkovym lekvarom a dukatikmi horkej cokolady.
kuko95
@janger (23.12.2023 21:49)

Mne sa náhodou páči je pekný a určite aj výborný .pozerám rozprávky a taký chutný koláč by som si veru dal :)))
janger
@kuko95 (23.12.2023 21:53), no ty si zlaty chlapec :-))). Kolacik taky zaujimavy, ze? To nedokaze kazdy ;-).
A ake rozpravky su v TV? Take tie krasne starodavne? To su tie prave Vianoce.

Ponukla by som ta rada. Alebo vymenila za kusok tvojich dobrot (bryndzove halusky, co robievas, vybornu tlacenku a pod), haha
2x haji a kuko95
danda3
@janger (23.12.2023 22:03)

Ďakujem, nikdy sme štedrák nepiekli, pred tromi rokmi ma zaujal recept od Muža v zástere, na kváskový, musela som vyskúšať, veľmi nám chutí, hlavne mužovi, takže odvtedy každé Vianoce
2x haji a janger
danda3
Dokončujeme, nejako mi to ušlo 😀 každé Vianoce a na Silvestra musí byť. Zajtra sa teším hlavne naň, pretože ho počas roka nerobím na rozdiel od jedál, ktoré sa jedia zajtra.
2x haji a janger
haji
@janger (23.12.2023 21:47)
Povedený maskáčový fórek! Ne nadarmo se říká: Šťastné a veselé! Moderně by se dalo říct, že je v závinu přiznaná náplň. Miluju prasklé záviny, o chuti nepochybuji. Fajn kombinace slivkového lekváru s čokoládou, díky za inspiraci!
sisaaa
@janger (23.12.2023 21:49)

Moj prvy kysnuty zavin v zivote putoval rovno do kosa... :-) boli to prve Vianoce po svadbe... odvtedy je to uz len lepsie. Aj ked vcera som trochu s kysnutym cestom "bojovala", ale vysledok je dobry. Krasne Vianoce!!!
janger
@haji (23.12.2023 22:49), sv Antonka poznam :-), dakujem za milu radu. No, skusim ho poprosit, snad ten pekac najdem :-).
2x kuko95 a haji
janger
@sisaaa (24.12.2023 09:59), lenze po mojej svadbe su uz rokyyyy rokuce, :-). Aj tak som to dokazala zbabrat. No ale davam vinu mojej novej trube, este ju dobre nepoznam. Dala som cesto kysnut do truby, ale asi bola teplota vyssia, ako som ocakavala a velmi mi to prekyslo. Nuz co, niekomu, niecomu musim dat vinu ;-).
2x kuko95 a haji
farbuska
@kuko95 (29.12.2023 19:27)

Som v tejto chvíli skôr prejedená, ale kúsok z porcie na tvojom tanieri by som veru do seba vtlačila. Skôr s chrenom, ale to je už detail.
haji
Dnes jsem vařila kyselicu/kapustnicu, či jak to nazvat. Vývar z uzeného ramínka /bude na Nový rok s čočkou/, zelenina, kyslá kapusta, brambůrky, sušené huby, česnek, cibula, koření a skvělá ostrá slovenská klobása! Jejda, to bylo nádobí, ale už je hotovo. Podařilo se mi fest narazit do mé levé nohy, vzápětí jsem rozbila moji milou vázu a do třetice /jak jinak?/ jsem si fest opařila palec levé ruky. Nevadí, kdo nic nedělá, nic nepokazí. Ale kyselici už jsem chutnala dvakrát! Je skvělá!
Včera jsem měla fajn den, konečně došlo na slíbený aquapark v Olomouci. Vše jsme dali bez ztráty kytičky, včetně oběda, nákupu a doma jsem dělala večeři na přání: dušené žampiony s vejci. K tomu cibulová bageta, rohlík. Chyběla mi pažitka, bohužel, květináč s ní mi po první sklizni odešel. S nostalgií vzpomínám na pažitku z Rakouska, po patnácté sklizni už jsem přestala počítat. Odešla ve velkých vedrech, ale se ctí.
Přeji všem fajn sobotní večer!
janger
@haji (30.12.2023 16:30), no smolu si mala :-(. To sa obycajne hrnie jedno za druhym. Ale hlavne, ze nic este vaznejsie sa nestalo.
Vies, ze som na teba myslela, ze ci si neisla do aquaparku? No tak si si uzila, @haji nka, no super :-))!
Kapustnicu vianocnu sme jedli par dni. Fakt sme si pochutili. Robim len raz za rok, tak nam je vzacna. Ze sa po cesky vola kyselica, nevedela som. Same dobroty si do nej dala :-).
1x haji
janger
@kazdemu prajem pekneho, prijemneho Silvestra :-).
Dajte si pozor s ohnostrojmi a s tymi vselijakymi potvorstvami :-)...
Ja musim nasej Miske pripravit skrisu, kde sa moze utiahnut, zvierata, chudence, maju strach.
bugout
@janger (31.12.2023 11:43)

Ani nehovor my sme našej kúpili nejaké lieky na ukludnenie.... Uvidíme či to aspoň trochu pomôže
2x janger a haji
afataga
@janger (31.12.2023 11:43)

Nasa fenka to ma tazko na haku, ta, co sme mali pred tym, sa tiez nebala, ale stekala, kazdy tvor je iny
2x janger a haji
kukulienka71
teraz pečiem syrovo-smotanové pagáče, chlapi robia jednohubky a sendviče. Tu je o tri hodiny viac sko doma:-) prajem vám veselého Silvestra a stastny novy rok


farbuska
@janger (31.12.2023 11:43)

Aj môj Amigo sa veľmi bojí (on sa bojí aj búrky), ešte viac zábleskov ako hluku.
Nech máme teda my aj zvieratká pekný a bezpečný koniec tohto roku a rodostne vhupnime do toho nového. Všetko najlepšie v kuchyni, pri sporáku a všade inde. Mier, zdravie a dobro nám všetkým.
janger
@janger (31.12.2023 11:43), prepanajana, ze "skrisa" s makkym i.....:-○!!! No Co som zabudla vybrane slova po R? No teda ;-))). Ale som tomu dala!
1x haji
janger
@bugout (31.12.2023 14:13), daj pozor, aky liek. Ja si spominam, pred par rokmi bol v obehu nejaky liek, ale zverolekari na to velmi upozornovali. Ze zvieratu oslabne svalstvo, nemoze sa hybat, preto sa zda sa, ze je kludne. Ale pritom vsetko pocuje, boji sa, ale tym, ze svaly oslabli, nemoze sa hybat.
janger
@afataga (31.12.2023 15:33), tak to je hrdinka :-).
Miska zatial spi (a to uz strielaju stale), len usi ma v pohybe, sem tam na mna mrkne, to ju utesim....ale po polnoci, to sa bude snazit niekde schovat.
janger
@sisaaa (31.12.2023 17:09), to by som si veru dala! Taky starodavny tatarak, s topenickou ocesnakovanou :-).Strasne davno som nemala.
1x haji
haji
Novoroční oběd už voní celým bytem. Dnes jsem jen uvařila čočku "po hustu" se smetanou - okamžitá vnuknutí, bylo to jako pejsek s kočičkou když vařili dort... Kyselica/kapustnica rozleželá, uzené ramínko, kyselá okurka, chlelbík z mrazáku /nikdo čerstvý nekoupil/. Včera k večeru jsem dělala pomazánku z Moravanky - salám, cibule, koření. Bylo pár bagetků - plátky cibulové bagety, pomazánka, šunkový salám, vejce a čerstvá červená paprika.
Už mám vše hotovo, a sleduji Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků - to musí být každý Nový rok, nenechám si ho ujít! Právě to začalo...
Dobrou chuť k novoročnímu obědu přeji všem a v novém roce 2024 hlavně pevné zdravíčko!
haji
Jo a do té pomazánky patří ještě majonéza. Jsem hlava děravá.
@bugout @janger zvířátka jsou chudáci, nejenom domácí miláčci, ale také musí být neskutečně zvířátkům v terénu. Tento druh zábavy - petardy, ohňostroje, dělobuchy nemusím ani já. A také nevylezu, kdyby mě platil. Ona je to zábava hlavně mužského pokolení, asi spojení s válečnými geny či co?! Sousedka dávala kočce nějaký gelík, kamarádky mají pejsky - jedno utrpění, musím se zeptat, co mají ověřené. Hlavně nějaký úkryt a podpora pána/paničky. Už to mají za sebou. Ještě se pár také zvířat /doplň si sám/ najde a prdne pár dělobuchů i na Nový rok, ale to už je fous. Lidé mají pořád moc peněz. Ono to není za pětikorunu...
haji
@kukulienka71 (31.12.2023 15:34)
Vše nejlepší do nového roku 2024, hlavně pevné zdraví přeji! Milá Kuku, vidím, že jsi odletěla do teplých krajů - tiše závidím. Užij si to i za mě, prosím.
haji
@sisaaa (31.12.2023 17:09)
Bezva inspirace, tatarák jsem neměla sto let. Nedávno jsem objevila restauraci, kde ho mají v nabídce, to jsem valila oči. Jednu dobu to bylo i zakázané. Dala bych si hned pěknou porcičku. Vše nejlepší do nového roku 2024, ať ti to dobře vaří a peče!
sisaaa
@haji (1.1.2024 12:43)

Dakujem velmi pekne za prianie. Podobne zelam len to najlepsie, spokojnost a radost a tiez mnoho novych inspirativnych napadov v
kuchyni :-)
bugout
@afataga (1.1.2024 15:56)
Čo poznam je na kĺby, na pečeň a potom tento čo dala haji link. Ten na stres veru asi moc nepomohol aj keď neviem, možno to znášala lepšie ako bez neho... Som síce blbý ale liek na klby by som na ukludnenie nepoužil 😂😂 ale vlastne ak by bol pes nervózny zo zlých kĺbov tak ano.
janger
@bugout (1.1.2024 11:29), hlavna vec, ze je vsetko v poriadku...

Ja som zatial este nikdy nedavala liek na ukludnenie.
Tento rok sa mi zdalo, ze to vsetko lepsie prekonavala.
janger
@haji (1.1.2024 12:38), tiez si vzdy myslim aj na tie zvierata, ktore sa nemaju kde ukryt a vsetko musia naplno pocuvat a prezivat.

Inak stalo to tu tento rok aj dva ludske zivoty! Kopu ranenych, kopu operacii, straty zraku.
Ludia vystrielali tento rok do vzduchu 105 milionov. A to len sukromne osoby.