Vazny ale skutocny,velmi maly svet

joevinohradjoevinohrad 8. mája 2017 o 05:46

ked som bol maly asy 7 rocny byvali sme v Bratislave a mali sme zahradu medzi karlovou vsou a Devinom jeden pekny den sme videli vysoko lietnucy plachtar(lietadlo bez motoru) smeroval na rakusku hranicu,pristal za kopcanmy. tak sme si drzali ruky PRESIEL!!!! hlasno povedal otec---- za asi 4 minuty tam boli triskace lietaly s prava a s lava jak osi ale nadarmo! otec zakyval a potom od radosti sme zaplakali. prisli sme do kanady a ked som bol starsi,bol som porucik v KANADSKEJ airforce rezervy, bral som na letiste kadetov, na medzinarodnu "airshow" ano v canadskej plnej dostojnickej uniforme,prestak to bolo vojenske letiste tak so musel. preletel pred nami plachtar z califonie ohlasili ze bol uprchlik zo CZECHOSLOVAKIA jeho lietanieabsolutne fantasticke!!!!!!!!!!!!! ked bol na zemi som k nemu prisiel: predstavil som sa ,a povedal som mu toto co vam pisem a detaile kde preletel hranicu on bol na zaciatku velmi rezervovany preco kanadsky dostojnik je na neho zaujimany? ze som si pametal?TAK ked som povedal par slovenskych slov,potom sme mali moment:" jak to je dobre byt slobodny!" maly svet. sloboda je sladka,praca ma dobre uroky (z rodicami a bratomsme utiekly january 1968)
Komentáre k článku:
 • používateľ nemá avatarkecupicek 8. mája 2017 o 12:06

  Aj mne sa stala podobná príhoda. Na kopci za dedinou pristál vetroň a mladým pilotom. Pásli sme neďaleko kravy. Nechali sme kravy napospas osudu a bežali k lietadlu. Pilotovi sa nestalo nič, len mu došlo palivo. Jedno krídlo bolo trochu nakrivo, asi ním zavadil o kríky na kopci. Vzlietnuť by už nemohol. Na poli traktorista vyorával zemiaky, a keďže bolo sychravo, mal na medzi rozložený ohník a v ňom piekol
  zemiaky. Pilot sa zohrial, najedol, pohľadal lano a zapol ho za traktor. Tlačili sme lietadlo až do dediny. Odtiaľ si pilot zavolal na letisko a o dve hodiny prišlo odťahové auto. Pilota sme viac nevideli, ale do školy prišiel ďakovný list od velenia letiska. Pán riaditeľ ho prečítal pred celou školou. Boli sme na seba hrdí.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarziegelfeld1968 8. mája 2017 o 12:26

  @Kecupicek (8.5.2017 12:06)
  Neletel ten pilot omylom na Užhorod?
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarkecupicek 14. mája 2017 o 16:40

  Neviem, bol taký preľaknutý, že toho veľa nenahovoril. Do Užhorodu by to od nás mal asi 100 km vzdušnou čiarou. Načo by tam letel, keď v tých časoch všetci smerovali na západ. Žeby to bolo ako vtom vtipe o cigánovi na strome?
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist