Domáca úloha.

babkamt - fotkababkamt, 11. októbra 2011
Vnučka chodí do tretej triedy.Dnes dostala na domácu úlohu
napísať názvy jedál začínajúcich sa písmenami : w, y, x. Syn mi
volal,či poznám nejaké jedlo začínajúce sa týmito písmenami.Žiaľ ,
nepoznám. Vy poznáte ?
Na w ma napadlo : wafle.
Viac hláv,viac rozumu.Som zvedavá,či by niekto z vás vedel spraviť
túto domácu úlohu.
@zareaguj


Diskusia k článku

sovka62
Na Y mu poraď yorkshireský puding. Na x ma zatiaľ nenapadlo nič, ale moja postaršia pamäť občas dlhšie načítava, takže možno tak o pätnásť minút......
babkamt
Ďakujem , sovka 62,som zvedavá ako ti to pôjde. Len pochybujem,že osemročné deti vedia čo je to yorkshirský puding.
megginr
@babkamt - toto asi nie je normalna domaca uloha... Keby zadam detom na praxi takuto ulohu, hned by ma velmi rychlo zrusili :D ale tak jedlo na X - Xaverove rezance - nejake rezance posypane makom alebo hocicim, podla fantazie ;D
evanaaa
Mňa by zaujímalo, koľko jedál pozná učiteľ-ka, ktorý-á im zadal-a túto úlohu a za akým cieľom? Kčomu to je užitočné, vari to potrebujú do života, alebo sa ozaj už nemajú čo naučiť? No, kto vie, nech pomôže, budem rozmýšľať aj ja.
julica
No ja si myslím, že pani učiteľka sleduje čosi iné...
jatanika
worcester omáčka .... tiež si myslím, že cieľom bude skôr hľadanie, používanie rôznych zdrojov informácii :-)) .... babička, slovník, internet ...
frauakbari
Pani učiteľke asi došli nápady,čo variť :D odporúčam jej zaregistrovať sa na vareche :DDD V letáku z čínskej donáškovej služby som našla Wok Tofu s ryžou,Wok zelenina,Yaki Gyoza (čo to je tak to ale vôbec netuším).Snáď som pomohla aspoň málinko ;)
babkamt
frauakbari,yzop lekársky napadol aj mňa,jatanika,áno,máš pravdu,dá sa vyhľadať v slovníku,na internete,ale jedná sa o úlohu osemročnej tretiačky,čo asi ušlo tvojej pozornosti.Veď aj dospelí ľudia sa musia poriadne zamyslieť,aby našli na y , x a w jedlá,začínajúce sa týmito písmenami.Megginr,máš pravdu,dá sa meno jedla aj vymyslieť.Zadanie tejto domácej úlohy som dala na Varechu zo zvedavosti.Sú tu vysokoškolsky vzdelaní ľudia,ja mám len maturitu,no mala som problém.Čakala som viac riešení na túto úlohu.Ale ale ich nie je veľa.Všetkým ďakujem za ohlasy.
jatanika
@babkamt , neušlo ... mala som pocit, že vyhľadávanie v slovníku sa v 3. ročníku učí ... overila som to .... učí :-))
sairaam
Tiež si myslím že ide o to, aby si deti vedeli poradiť pri vyhľadávaní informácií. Trošku by som nechala dievčatko potrápiť sa a pomohla mu len ak by to naozaj nezvládlo samo.
Viem že deti v tomto veku sa k samostatnému vyhľadávaniu vedú. V dnešnej dobe je to potrebné.
2010
Nepridalo mi posledne , ich polievku
Yatai Ramen


tothka
Tiež mám vnuka tretiaka, tak som zvedavá, či aj on príde s takouto domácou úlohou. Ja zatiaľ pozorne sledujem túto diskusiu , aby som mala z čoho v prípade potreby "byť za múdru" čerpať, lebo neviem, či by ma niečo múdre napadlo.
2010
A vcera bolo na veceru dalsie jedlo na Y .
Yaki Udon.
V preklade prazene slize s masom , kapustou a hribami.


jamalinka
myslím si, že to čo p. učiteľka žiada je neadekvátne, veď pri týchto názvoch si deti jazyk polámu, je to naozaj choré, nemáme dosť slov v našom materinskom jazyku, aby sme deti učili orientovať sa vo vyhľadávaní slov? Mám 8 ročného vnúčika s ktorým sa hráme na hovorení slov vždy na začiatočné písmeno toho predchádzajúceho, ktorého slovko skončilo napr. čaj a daľší začína písmenom j atď.. je to zábava aj v aute a niekedy ich rozširujeme o vety. Je to veľmi zábavné a hlavne si osvojuje slovnú zásobu a bystrosť.
anura
Neviem, či si pani učiteľka uvedomuje , že nie všetci jej žiaci/rodičia/majú pc nie je to až taká samozrejmosť ako by sa zdalo/vnučkine spolužiačky, chodí do 6 triedy nemajú všetky doma pc, potom už záleži na rodičoch čo jej poradia aj ked si myslím že domáce úlohy by mali byť pre deti a nie pre rodičovTOPlist