Jablková torta k narodeninám videorecept

zuckersuess - fotkazuckersuess, 20. januára 2017

Táto jablková torta chuťovo dostala každého, kto ju ochutnal :) Suroviny sú uvedené na 26 cm tortovú formu. Recept je jednoduchý a naozaj veľmi chutný. Tak dobrú chuť.

60 minút
na 180 °C

Videopostup

Suroviny

Cesto:
125 g
125 g
1 ks
250 g
1/2 balíčka
Jablková plnka:
1 kg
750 ml
200 g
2 balíčky
1 balíček
Šľahačka:
500 ml
1 - 2 balíčky
2 balíčky
Čokoládová poleva:
200 - 300 g
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
No, už viem prečo mi plnka vytekala. Veľa plnky do malej formy. Ale ináč, torta fantastická. Ja si upravím suroviny podľa svojej 22 cm formy (teda mám aj 26 cm-trovú, no z videa mi pripadala taká malá ako moja).
Tortu som piekla pre mamku k narodkám práve preto, lebo viem že všetko čo je jablkové zbožňuje. Síce tá moja bola "lávová" nakoľko pre nedostatok času som ju piekla len pár hodín pred odchodom z domu a tak pri krájaní bola ešte teplá, ale aj taká mala svoje čaro. No a po odložení do chladničky ju ešte ocko s mamkou mali pred spaním raz, už stuhnutú a ráno mi mamka volala a vychválila že akú skvelú tortu som upiekla. Určite ju ešte tento víkend upečiem, len čo si prinesiem zo záhrady jablká.
Fotku zatiaľ nemám, fotil manžel. A vlastne na nej ani nič zaujímavé nebolo. Len zmena v tom, že som nedávala šľahačku ale len čokoládovú polevu. A, Veľká vďaka za recept.