Zelené smoothie 2

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 24. januára 2014

Dnešný deň zdravej stravy sme zakončili zeleným nápojom zvaným smoothie, keďže @dorenika tu má tiež zelené smoothie, moje som označila č.2.

2
porcie
5 minút
príprava
3 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
2 ks
1/2 hrnček
1/2 hrnček
2 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

1. 1

Jablko a kiwi ošúpeme a pokrájame na menšie kusy,šalát a polníček (alebo akúkoľvek listovú zeleninu)umyjeme,vložíme do mixéra a doplníme vodou.

Zelené smoothie 2 - obrázok 1
  2. 2

po zmixovaní som ešte pridala lyžičku medu a trochu citronovej šťavy na dochutenie a opäť som zmixovala.

Zelené smoothie 2 - obrázok 2
  3. 3

Z uvedeného množstva dostaneme 6 dcl chutného a zdravého nápoja,je veľmi sýty,takže sme ho s dcérkou mali miesto večere:-)Inokedy vyskúšam zeleninový alebo kombináciu ovocie-zelenina.Vrele odporúčam.

Diskusia k receptu

Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@evanaaa a @kukulienka71 - čo sa týka kombinovania zeleniny a ovocia v smoothies, zelené listy a mrkva sa môžu kombinovať s akýmkoľvek ovocím (čo o ostatnej zelenine neplatí), melóny by sa nemali kombinovať so žiadnym iným ovocím, a mali by sa dodržiavať kombinácie sladkých druhov ovocia so sladkými a kyslých s kyslými :) takže myslím, že kombinácia v tomto recepte je na jedničku :)
1x peta5
tvoj nápoj má prekrásnu farbu...) ja som veľkým milovníkom kiwi...robila som z neho aj džem ale vyskúšala som ho použiť aj do kompótov...je skvelé, ale nesmi ho byť veľa v jednom pohári...
Ďakujem,@izabella929 :-)s Kiwi len opatrne,aj mne sa zdá:-)je to vynikajúce ale výrazné ovocie.Pozriem si tvoje recepty na inšpiráciu,keby som sa dostala k veľkému množstvu kiwi,určite ho spracujem:-)