Zavárané uhorky ako ich robí Izka fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 9. júla 2012

Nakladanie uhoriek je u mňa veľký deň..obyčajne robievam prvú časť, keď už je na záhradke všeličo...paprika, rajčiny,cibuľa,cukiny jeden deň a naraz...ostatné ako dorastajú a oberám každý tretí deň, pridám k nim to, čo práve na záhradke nájdem...rada kombinujem a robím pestré poháre..páčia sa mojej rodine a samozrejme aj chutia..

25
porcií
480 minút
príprava
7 minút
na 70 °C

Suroviny

 a biela
na dno pohára:
4 ks
4 ks
4 ks
1 ks
3 krúžky
2 kúsky kvet aj drevitá časť..
7 ks
1 list na vrch..
1 balíček

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Bola som pozrieť uhorky, či už bude také množstvo na veľké nakladanie...nazbierala som za bedničku, okolo 10 kg.obrala som papriku baraní roh, našla som krásnu bielu cukinu aj zelenú, už som našla aj patizon, zelené rajčiny, veľa z nich nedávam, ale keď ich nájdeme v pohári sú vďačné,vybrala som si mrkvu, cibuľu, pozbierala kôpor aj listy zeleru a mohlo sa začať veľké umývanie..

  Zavárané uhorky ako ich robí Izka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Uhorky veru treba poriadne vyumývať a po búrke boli aj dosť zablatené..

  Zavárané uhorky ako ich robí Izka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Umyla som si poháre a pripravila všetko, aby som sa nemusela zdržiavať , že čosi chýba..očistila cibuľu, mrkvu a tú rada vykrajujem do tvaru kvetu...všetko som mala pripravené a mohlo sa začať...na dno 7 dl pohára dávam:3 krúžky cibule/ odkrojím po celej ploche/, potom dám 4 nové korenie,4 čierne celé korenie, 4 klinčeky, 1 bobkový list,kvet kôpru..a začnem ukladať uhorky...naložim spodnú časť a už potom zdobím,,,všetko pekne, aby to vyzeralo vábne..ozdobne dám medzi uhorky aj hrozienka, na vrch dám buď kôpor, ako bol aj na dne pohára, ak som na dno nedala, tak ukončím listom zeleru..

  Zavárané uhorky ako ich robí Izka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Hotovo, všetko je naložené už aj s nálevom zaliate...nálev: na 4 litre vody som dala 1 liter octu,350g.cukor,100 g soli...akk máte radšej sladšie, nie je problém pridať cukor, treba ochutnať nálev...

  Zavárané uhorky ako ich robí Izka (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Všetky som zatvorila..niektoré sú na zakrúcanie, iné obyčajné na zatvorenie hlavou..dala som ich sterilizovať...na 70 st. iba 7 min..máme radi chrumkavé uhorky..

  Zavárané uhorky ako ich robí Izka (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Prvých 7 pohárov už vysterilizovaných...prajem dobrú chuť..

  Zavárané uhorky ako ich robí Izka (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do kategórií:
Zeleninové jedlá, Prílohy a omáčky, Zaváraniny

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@paleva , prebehni sa v mojom albume receptov a na 9 strane nájdeš recept na zaváranú čalamádu ako to robím ja...je farebná, čo všetko som dala do nej, máš to v popise..ale ak by sa ti táto nepáčila, zájdi si na Azet,mám tam svoj klub ,,varíme a pečieme s láskou,, kde nájdeš recepty, ktoré na Vareche nie sú a tam je aj cukinová čalamáda biela..inak, ja kapustové čalamády nerobím, neznáša ju môj žalúdok a preto aj do papriky plním čalamádu z cukiny a vysterilizujem..úžasná chuťove a verím, že aj manželovi sa zapáči...na Azete mám tento istý nick: Izabella929..je tam samostatný album: zaváranie..potom napíš, ako sa vám páčila zaváraná cukina podľa mňa...dík..)
1x helus
Izabella a cukinu si samu ako uhorky nerobila? ja som skúsila minulý rok, ale manželovi sa akosi nepozdávala, možno som niekde urobila chybu, neviem, ale tvoj recept je veselý, teda obsah pohára, ukladám
Nááádhera! Aj v zime ti budú zaváraniny pripomínať krásne letné dni. Och, tá tvoja záhrada @Izka , tá sa mi veľmi páči.