Uhorková čalamáda

mariana1982 - bez fotkymariana1982, 24. apríla 2016

Celkom dobrá vecička k jedlu, keď sa urodí veľa uhoriek.

Suroviny

10 ks
10 ks
10 ks
Nálev:
1 bal
2 dcl
2 dcl
2 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uhorky nakrájame na koliečka aj so šupou, tých treba najviac. Ostatnú zeleninu nakrájame na tenké koliečka alebo nadrobno. Môžte pridať aj malé cibuľky v celosti. Nálev sa nevarí, iba sa rozmieša, potom sa vleje do zeleniny a poriadne sa s ňou premieša, nechá sa stáť 1 hodinu a tá pustí šťavu. Do nálevu nedávajte vodu, lebo zelenina pustí dosť šťavy! Potom ju natlačíte do 2/3 výšky pohárikov, dolejete šťavou zo zeleniny a sterilizujete.

  2. 2

    ps. Ja si robím svoje Zelko bez konzervantov, takže použijem 100g soli + horčičné semeno, kôpor, koriander, bobk. list, č. korenie, hrebíček, n. korenie, zázvor, jalovec, chilli. Všetko pomiešam a mám Zelko. Všetko korenie bežne kúpite, a narobíte si Zelka na celé leto.

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
Niečo podobné som robievala zo šalátových uhoriek v časoch, keď tieto boli na pultoch len v lete. mali sme vlastné zo záhrady. Bolo to výborné, pre mňa lepšie ako nakladané s octom, veľmi chutné. Recept ukladám, kvôli tomu Zelku, páči sa mi, že sa dá spraviť doma.
Tento recept je dobrý na konci sezóny keď sú po záhrade zbytky zeleniny v malom množstve, aby sa všetko schosnovalo ako hovorila moja babka. Výborné je to domáce Zelko, ukladám do KK a tebe patrí zaslúžene päť hviezdičiek. Vďaka za recept.

Pridaj komentár k receptu: