Tvarohová torta
Tvarohová torta

Tvarohová torta fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 11. júla 2022

Naša obľúbená tortička - vyskúšajte, možno aj Vám bude chutiť.

30 minút
príprava
25-30 minút
na 175 °C

Suroviny

Korpus:
100 g (alebo bezlepková)
100 g
3 PL
1 ČL
2 PL
5-6 ks
Ovocný sirup:
Tvarohový krém:
500 g (vo vedierku)
250 g
150 g
Čokoládová poleva (ganache):
100 g (90 %)
100 g (33 %)
2 1/2 PL

Postup

 1. 1

  Tu sú suroviny.

  Tvarohová torta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Ak máte malé vajíčka, tak radšej použite 6 ks. Oddelila som bielky od žĺtkov. Bielky som vyšľahala do tuha. Žĺtky som tiež vyšľahala s práškový cukrom do peny. K múke som primiešala kakao a instantnú kávu a túto zmes som cez sitko (aby som v ceste nemala hrčky) preosiala do žĺtkovej peny. Premiešala a na koniec som do cesta vmiešala bielkový sneh.

 3. 3

  Do okrúhlej formy s priemerom 18 cm som dala na spodok papier na pečenie a vyliala cesto. Dala som piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov. Piekla som 25-30 minút. Ale tu si každá sledujte svoju rúru a radšej vyskúšajte špajdľou či je cesto upečené. Ak ste použili väčšiu formu, nebudete mať tak vysokú tortu.

  Tvarohová torta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pokiaľ sa piekol korpus. urobila som ovocný sirup. Máme doma tajberi (malinočernice, pozn. red.), tak som ich rozvarila s cukrom, prepasírovala a nechala vychladnúť. Keď sa korpus upiekol, tiež som ho nechala vychladnúť a asi dvomi lyžicami sirupu som ho potrela.

 5. 5

  Tvarohový krém: Najprv som vyšľahala maslo s práškovým cukrom a po častiach pridávala tvaroh (použila som tvaroh vo vedierku z Lidla). Tvarohový krém som naniesla na korpus a dala som tortičku do chladničky stuhnúť.

  Tvarohová torta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Čokoládová poleva: Smotanu som dala zohriať, nesmie vrieť a pridala so nalámanú čokoládu. Miešala som, pokiaľ sa čokoláda nerozpustila. Na koniec som pridala olej, dobre premiešala aby sa mi dobre spojilo a polevu som vyliala na stuhnutý tvarohový krém.

  Tvarohová torta (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Tortu som dala do chladničky, najlepšie je dať ju z večera do rána, aby tvarohová plnka naozaj dobre stuhla a je výborná osviežujúca.

  Tvarohová torta (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  No a tu už koštujeme. Poliala som sirupom a na ozdobu dala aj tajberi. Tak ak sa Vám tortička zapáčila, vyskúšajte.

  Tvarohová torta (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, postup, chutné suroviny, krásné fotečky. Jako vždy je všechno tiptop včetně servisu, prostírání. Krásná práce, díky za sdílení! Letí pozdravení, ať se ti daří!

Zaujímavé video z archívu TV Varecha