Kakaová torta
Kakaová torta

Torta auto

zuzkabubu - fotkazuzkabubu, 30. augusta 2017
Torta auto
Foto: zuzkabubu

Inšpiráciu som zobrala z netu, od známych, dala som všetko dokopy a toto z toho vzniklo, torta mala 5 kg, veľkosť 35 cm x 20 cm x 17 cm a všetkým chutila. Popis: upečieme si 4 pláty, urobíme si plnku, urobíme poťahovú hmotu/ja si robím domáci marcipán. Takže držím päste, nech sa vydarí aj Vám, ja som sa s ňou vyhrala. potravinárske farby, ak chcete mať farebné auto vykrajovačky kruh, obdĺžnik.

60
porcií
150 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto na 4 pláty:
16 ks
600 g
24 PL
200 g
520 g
40 g
2 bal
Krém:
8 ks
350 g
150 g
625 g
Poťahová hmota:
240 g
240 g
4 PL
4 PL
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Upečieme 4 pláty cesta (15 - 20 min., 180 st.): Bielkya vyšľaháme zvlášť (cesto bude nadýchané) Zmiešame: žĺtky + kryšt. cukor (vymiešame do penista), pridáme preosiatu polohrubú a hladkú múku + prášok do pečiva + kakao. Ku všetkému pridáme vyšľahané bielky a pomaly všetko premiešame (nemixujeme). Môžeme všetko urobiť naraz a rozdelíme cesto do 4 plechov.

 2. 2

  Upečené pláty ešte teplé potrieme vodou + broskyňovým sirupom a následne broskyňovým lekvárom a necháme vychladnúť.

 3. 3

  Urobíme si plnku: Vajíčka a kryšt. cukor vymiešame v miske nad parou, pridáme polámanú čokoládu. Zmes odstavíme, necháme trocha vychladnúť, pridáme maslo a vyšľaháme v mixéri. (Pozor, keď budete pridávať maslo, zmes musí byť vychladená).

 4. 4

  Natrieme plnku na každý vychladnutý plát. Necháme stuhnúť.

 5. 5

  Naplnené pláty prekrojíme asi v 2/3 /bude to bude horná časť auta. Položíme navrch a začneme formovať rukou, vyformujeme do tvaru auta a dáme do chladničky stuhnúť.

  Torta auto - obrázok 5
 6. 6

  Urobíme si poťahovú hmotu: 625 g sušené mlieko + 4 PL oleja + 4 PL vody + 2 PL medu, 240 g prášk. cukor. Zmes musí byť vláčna. Rozvaľkáme na veľkosť auta.

 7. 7

  Potiahneme pripravenú vyformovanú tortu marcipánom a vyformujeme ešte rukou. Vykrojíme kolieska, ktoré prilepíme vodou (kolesá na aute), vykrojíme menšie kolieska (svetlá na aute), ja som dala ešte spojler a blatníky, EČV, okná som vyformovala modelovacou paličkou, blatníky a nárazníky detto. Ak chcete mať auto farebné, použite potravinárske farby v tubách.

  Torta auto - obrázok 7

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
Tvoj recept auto vyzerá fajn a je s tým veľa roboty tomu verím : škoda ,že si ho nezafarbila , aby bolo ho lepšie vidieť , zrejme si fotila mobilom , fotka nie je moc zaostrená ,ale to záleží aj od typu mobilu o to nejde. Jedna známa tiež upiekla tortu auto , kukni na toto: skúsim ju nahrať.


Ďakujem za názory. Toto auto bola pre mňa výzva, robila som niečo také prvý krát. Syn mal narodeniny a chcela som mu urobiť radosť. Verím, že farebné by bolo "super", ale ja som zvolila jednoduchosť a detailiky, vyhrala som sa s ním. Postupne budem zdokonaľovať svoje recepty, takže len mi píšte Vaše názory, budem vďačná za každý. Nech sa Vám darí a ešte raz ďakujem.

Pridaj komentár k receptu: