Strúčiková polievka

jokin - fotkajokin, 25. júna 2012
Strúčiková polievka
Foto: jokin

Už dávnejšie som písal, že sa dá pomerne lacno variť aj dnes. Pridávam prvé meny, kde využívam jednu surovinu na vytvorenie dvoch jedál. Konkrétne tu sa jedná o údené mäso ktoré my ochutí polievku a urobím z neho aj hlavný chod. Tieto recepty mám ešte od mojej mamy iba som ich trochu upravil.

6
porcií
15 minút
príprava

Suroviny

500-600 g
300 g
300 g
3 PL
2 PL
1 KL
1/2 KL
1 KL
1-2 PL
1.5 l
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najskôr si dáme variť údené mäso do vody. Kým sa uvarí tak zbavíme strúčky kostrnkov a pokrájame ich na menšie kúsky. Zemiaky očistíme a tiež pokrájame na menšie kocky. Smotanu si rozrobíme s múkou a trochou vody na redšiu kašičku.

  Strúčiková polievka - obrázok 1
 2. 2

  Keď máme mäso uvarené tak ho vyberieme a odložíme na druhý chod. Do vody dáme variť fazuľkové stúčky. Keď už sú skoro mäké tak k ním pridáme zemiaky. Do polievky pridáme soľ, korenie a bobkový list.

  Strúčiková polievka - obrázok 2
 3. 3

  Keď už sú uvarené zemiaky pridáme rozrobenú smotanu a ešte krátko povaríme. Kôpor dávam až na tanieri, nakoľko ho všetci nemajú radi.

Recept je zaradený do kategórií:
Strukoviny, Polievky, Lacné jedlá, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
dnes som mala takú polievočku na obed a manželovi som robila zo strúčikov prívarok s perkeltom len tak sa mu za ušami hrče robili od dobroty .....už mám prvú fazuľku v záhrade tak si pochutnávame každý po svojom....
robievam ju často.len bez údeného mäsa, dávam pre chuť malý kúsok údenej klobásky...) vyzerá skvele.-)