Špenátovo-šampiňónové bruschetty

pupava - fotkapupava, 11. februára 2015
Špenátovo-šampiňónové bruschetty
Foto: pupava

S tými tradičnými paradajkovo-bazalkovými majú moje bruschetty spoločný len názov. Pravda je, že mám doma veľa šampiňónov a mala som chuť na špenát... vzniklo Zobraziť celý popisS tými tradičnými paradajkovo-bazalkovými majú moje bruschetty spoločný len názov. Pravda je, že mám doma veľa šampiňónov a mala som chuť na špenát... vzniklo toto a chutí! :)

2
porcie
15 minút
na 200 °C

Suroviny

10 ks čerstvé
200 g mrazený
1 ks
3 strúčiky
3 PL mrazený
 morská
 (alebo bageta)

Postup

 1. 1

  Z uvedeného množstva vyjde papanie približne pre dvoch. Záleží, akú hrubú vrstvu zmesi si budete na chlieb dávať.

 2. 2

  Cibuľku opražíme na troche olivového oleja. Ošúpeme si šampiňóny a nakrájame ich na plátky. Pridáme k cibuľke a necháme dusiť asi 10 minút. Pridáme korenie a soľ.

 3. 3

  Po 10 minútach pridáme rozmrazený špenátový pretlak a hrášok a všetko spolu zmiešame. Ku koncu pridáme pretlačený cesnak a premiešame.

 4. 4

  Nakrájame si chlieb alebo bagetu (ja som použila slnečnicový chlieb) na približne rovnaké kúsky. Ak krájate bagetu, krájajte ju jemne šikmo. Zmes z hrnca dáme na tieto kúsky chleba. Hrúbka záleží len na vás. Keď už máme zmes natretú, vyložíme si plech papierom na pečenie a poukladáme naň chleby.

 5. 5

  Pečieme na 200 °C asi 10 - 15 minút. Po vybratí môžeme servírovať napríklad s paradajkou, bylinkami či syrom. Dobrú chuť! :)

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha