Slimáčikový koláčik

gabculka - fotkagabculka, 6. októbra 2012
Slimáčikový koláčik
Foto: gabculka

Je sezóna jabĺk a ja mám na balkóne veľa jabĺčiek, ktoré treba minúť. Preto som hľadala niečo zaujímavé, kde by som ich minula. V časopise Kuchyně ma upútal tento recept a je výborný. Mojim deťom sa robia "hrče za ušami".

120 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
2,5 dcl vlažné
60 g
40 g
1 ks
20 g
1/2 lyžičky strúhaná
štipka
Náplň:
400 g
60 g
2 lyžice
1 lyžica
1 lyžica
2 lyžičky
0,5 dcl
Na potieranie:
3 lyžice
2 lyžice rozpustené
2 lyžice

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Cesto som si dala spraviť do pekárničky - najskôr tekuté prísady, potom sypké a na záver soľ. Medzi tým ako sa mi robilo cesto, pripravila som si plnku. Očistené jablká nastrúhame na hrubom strúhadle do misky a premiešame s medom, citronovou šťavou a hruškovicou.

  Slimáčikový koláčik - obrázok 1
 2. 2

  Vypracované a vykysnuté cesto vyvaľkáme na obdĺžnikový plát hrubý asi 0,5 cm. Náplň dáme na cesto, pridáme hrozienka (tie som kôli deťom nedala, lebo ich nemajú radi), poprášime pudingovým práškom a škoricou. Náplň zarovnáme, aby po okrajoch ostalo cca 1 cm široký voľný pás. Naplnené cesto stočíme, vzniknutý závin nakrájame na 4 cm hrubé pláty. Pláty poukladáme tesne vedľa seba do okrúhlej vymastenej formy. Necháme ešte asi 15 minút kysnúť.

  Slimáčikový koláčik - obrázok 2
 3. 3

  Koláč vložíme do rúry a ako náhle začne zlatnúť, potrieme ho džemom zmiešaným s maslom a vodou. Koláč pečieme cca 40 minút.

  Slimáčikový koláčik - obrázok 3

Diskusia k receptu

29 komentárov k receptu
Veru už z neho riadne ubudlo :-), ale veď ja to robím kôli tomu že to mojej rodine chutí a tešia sa na moje vypekanie :-). Bez toho by u nás nemohol byť víkend.....
Skvelé.Vyzerá vynikajúco, určite vyskúšam. Koláčiky tohto tipu milujem. Ja som robila podobné niečo,ale tam som roládu naplnenú stočila v celku do tortovej formy. Pohľadám to tu a ak tu nebude, pridám.
Už je v trúbe :) robila som už párkrát s vanilkovým pudingom a teraz som skúsila tento :P .Verím,že bude rovnako chutný.Vďaka za inšpiráciu :)

Pridaj komentár k receptu: