Slané tyčinky
Slané tyčinky

Slané tyčinky fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 4. decembra 2019
Slané tyčinky (fotorecept)
Foto: babkamt

Ospravedlňujem sa, no z upečených tyčiniek obrázok nemám. Tyčinky som robila, keď boli u nás všetky vnúčatá na návšteve. Než som sa spamätala, už nebolo čo fotiť.

40 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

400 g
200 g zmäknuté
8 ks trojuholníčky
250 ml
3 ČL
2 ks
1 bal.
60 g
Na potretie:
Na posypanie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si potrebné ingrediencie. Odvážime a preosejeme 400 g hladkej múky, pridáme k nej soľ a kypriaci prášok.

  Slané tyčinky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  K múčnej zmesi pridáme maslo izbovej teploty, trojuholníkové tavené syry, smotanu, dva žĺtky...

  Slané tyčinky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  ... a najemno nastrúhaný syr. Vypracujeme cesto.

  Slané tyčinky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Cesto vyvaľkáme, potrieme rozhabarkovaným vajcom, posypeme najemno strúhaným syrom, celým kmínom alebo sezamom.

  Slané tyčinky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pokrájame cesto na tyčinky. Upečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov. Pečieme 20 minút.

  Slané tyčinky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
Niečo podobné robievala mama a ja tiež raz do práce na oslavu. Páči sa mi, že sa všetko naraz (celé cesto) natrie a posype, netreba po jednom. Určite sú chutné, hodia sa nastávajúce obdobie....ukladám si.
@babkamt Viem to iba preto, lebo som majster-skrývač. Raz som ich piekla na Silvestra. Ukryla som ich v škatuliach na bezpečné miesto. Aby ich predčasne nezožrali bratoví pakoši. /pakobylky+kamoši=pakoši/ Ibaže som zabudla, kde som ich odložila. Našli sa po mesiaci. Nič im nebolo. Súhlas. Vždy padnú za vlasť rýchlosťou Formuly 1.
@nephilim (5.12.2019 13:26)

Ja som bola tiež večer za hviezdu. Poobede som začala zarábať cestá na linecké. Popritom som zarobila na slané tyčinky. Jeden plech som upiekla, dala som do rúry druhý plech. Spomenula som si, že mi už určite doprala pračka. Preložila som prádlo do sušičky. Počula som pípanie rúry, ale chcela som to dorobiť. Tak som dorobila. Hádaj, čo ma čakalo v rúre? Černoškovia:-)Šikovné dievča som, čo už:-)
@nephilim (5.12.2019 19:57)

Ešte že ten prvý plech bol plný. Ten som upiekla dobre. Na druhom boli len dva rady. Vetrať som nemusela:-) Ale tie druhé boli o také tri až štyri odtiene tmavšie:-) Neprezraď to nikomu:-) No vieš. V hlave sa cítim mladá, no roky nezastavíš. Už nie som taká rýchla ako kedysi. Dnes som slúžila dvanásť hodinovú službu. Dôchodcovia už tak nestíhajú ako by chceli.
Pěkný recept i diskusia. Děvčata, kdo nic nedělá, nic nepokazí. Můj tatínek miloval připálené, spálené cukroví. Vždy tvrdil, že spálené je dobré "na krásu". Em... Tuto lidovou moudrost nejde vyvrátit. Bůhví jak by vypadal, kdyby "škvrklé" cukroví nejedl!!
@babkamt (15.12.2019 18:52)

Ešte sú teplé... A výborné... Čakám dnes hostí, vybrala som si tento recept k vínku, a urobila som dobre, o čom som nepochybovala, pretože tvoje recepty sú pre mňa na istotu... len ich teraz musím schovať do ich príchodu... ďakujem a prajem krásny deňPridaj komentár k receptu: