Sladké sushi
Sladké sushi

Sladké sushi s mangom a strúhaným kokosom

ryzasos - fotkaRyža SOS, 7. apríla 2022. Komerčný recept.
Sladké sushi s mangom a strúhaným kokosom
Foto: ryzasos

Tento recept pre Vás pripravila Fitrecepty. Sushi na sladko? Vyskúšajte túto zaujímavú obmenu a pochutnajte si na maki sushi na sladko s mangom Zobraziť celý popisTento recept pre Vás pripravila Fitrecepty. Sushi na sladko? Vyskúšajte túto zaujímavú obmenu a pochutnajte si na maki sushi na sladko s mangom a kokosom s ryžou SOS Classic. Vytvorte si zaujímavý dezert ako pohostenie pre návštevu alebo sa ním zabavte len tak, po nedeľňajšom obede.
Zdroj: Fitrecepty

4
porcie
20 minút
príprava
35 minút
tepelná úprava

Suroviny

5 ks
250 g
330 ml
2 PL
200 g
30 g
1 ČL
Postup

 1. 1

  Ryžu najskôr zbavíme nadbytočného škrobu. Poriadne ju premyjeme pod tečúcou vodou v sitku, dokým cez ňu nebude pretekať číra voda.

 2. 2

  Následne ryžu scedíme a v hrnci ju zalejeme s 330 ml studenej vody. Necháme ju prevrieť na silnejšom plameni, a potom ju varíme pod pokrievkou na miernom plameni po dobu 10 minút. Potom ju ešte necháme odstáť pod pokrievkou po dobu 10 minút. Výsledná ryža by mala byť lesklá, lepkavá, avšak zrnká by sa mali stále od seba oddeľovať. Uvarenú ryžu premiestnime do misky (aby rýchlejšie vychladla) a následne ju zmiešame s kokosom, octom a medom. Ryžu necháme chvíľu vychladnúť.

 3. 3

  Na rolovaciu podložku položíme morskú riasu, lesklou stranou nadol.

 4. 4

  Vychladenú ryžu navrstvíme na morskú riasu, pričom necháme trochu voľného miesta z vrchnej strany riasy. Ryžu rukami zarovno zahladíme.

 5. 5

  Približne do stredu, priečne cez rolku rozložíme hrubé plátky manga.

 6. 6

  Ruky si navlhčíme a rolku prehneme od seba do polovice, aby sme prekryli celú náplň. Navlhčenými rukami rolku jemne zatlačíme, aby sa vnútro prepojilo a následne rolku úplne zrolujeme a opäť dobre zatlačíme (do tvaru valčeka).

 7. 7

  Rolku napokon nakrájame ostrým a navlhčeným nožom. Odporúčam ho otrieť do kuchynskej utierky a navlhčiť vodou pred každým rezom.

 8. 8

  Proces zopakujeme aj so zvyšnými 4 morskými riasami.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia