Marcipánové koláčiky
Marcipánové koláčiky

Škoricovo-marcipánové koláčiky bez múky

siuuu - fotkasiuuu, 10. decembra 2019
Škoricovo-marcipánové koláčiky bez múky
Foto: siuuu

Toto je taká trocha iná varianta klasických orechových štangličiek. Robila som ich vlastne ako z núdze cnosť - keď som potrebovala minúť marcipán a zachutili nám.

30-35
porcií
10 minút
príprava
10 minút
na 160 °C

Suroviny

300 g mleté
125 g
250 g
2 ČL
2 ks
štipka
Na polevu:
2 ks
300 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mleté mandle opečieme na sucho na panvici pokiaľ nezačnú jemne chytať farbu. Marcipánovú hmotu spracujeme s preosiatym cukrom, škoricou, štipkou soli, pridáme postupne bielky a nakoniec opražené mandle. Vypracujeme pevné cesto, ktoré vyvaľkáme medzi dvomi hárkami papiera na pečenie na hrúbku cca 0,8 cm.

  2. 2

    Na cesto natrieme polevu, ktorú pripravíme vymiešaním bielkov s preosiatym cukrom. Vykrajovačkou alebo radielkom vykrajujeme ľubovoľné tvary - ja som zvolila hviezdičky, pretože tento tvar mi nejako patrí k Vianociam. Pri hviezdičkách bolo dosť "odpadu", takže sme mali okrem hviezdičiek ešte kopec úžasných malých kúskov neidentifikovateľného tvaru na maškrtenie, čo tiež nebolo na zahodenie.

  3. 3

    Pečieme na plechu vyloženom papierom na pečenie cca 10 minút rúre vyhriatej na 160 °C na strednej mriežke.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Veľmi sa mi páčia. Surovinami, formou a som si istá, že mi budú krásne voňať a rodine chutiť. Vďaka za recept, @siuuu , si kreatívna a teraz aj jednoduchá. To mám rada
2x siuuu, haji