Rýchle zemiakovo-kapustové placky

elixir - fotkaelixir, 2. júla 2013
Rýchle zemiakovo-kapustové placky
Foto: elixir

...pre uponáhľané pracujúce ženy, túžiace po domácej strave, ktoré akurát potrebujú všetko zmiešať v jednej miske a opražiť na jednej panvici. K tomuto jedlu ma inšpirovala @lenkapalenka s jej výborným receptom Zemiakové placky s kyslou kapustou.

2
porcie
5 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks (stredne veľké)
4 PL (kopcom)
1 ks
2 strúčiky
2 PL (nakrájaná na kocky, kopcom)
2 PL
2 ks
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Očistíme si cesnak a cibuľu, cibuľu rozkrojíme na polovice. Takto hodíme do mixéra a rozmixujeme na malé kúsky, nie na kašu.

 2. 2

  Očistíme si zemiaky, pridáme k cibuli a opäť mixujeme zemiaky na malé kúsky.

 3. 3

  Nachystáme si kyslú kapustu, vodu z nej vyžmýkame (môžeme odložiť na neskôr, napr do polievky) a pridáme k zemiakom. Len veľmi krátko mixujeme.

 4. 4

  Rozklepneme do zmesi dve vajcia, pridáme rascu, soľ a kocky šunky a premiešame.

 5. 5

  Na troche oleja opekáme z oboch strán do hneda.

 6. 6

  V tejto kombinácii chutí som na Slovensku poznala kapustovú plnku v osúchoch, nostalgická chuť... No aspoň viem, čo budem chcieť v blízkej dobe piecť. :)

Diskusia k receptu

21 komentárov k receptu
ohromne sa núkajú z taniera, farba dobrá, hrúbka akurát, načo som tu liezla, placky môžem kedykoľvek, ale aj všetci doma, aj u nás sú toto zimné rýchle večere, ja kapustu len pokrájam a primiešam do cesta, niekedy ani to nie a dá sa aj na plech do zemiakovej baby
včera k večeri vyskúšané a výborné, u nás teda bez rasce ale s trochou majoránky, tá mi v plackách musí zavoňať. Kapustu som nemixovala, len prekrojila na polovicu tak ako bola na doske a pridala k zemiakom. Vďaka @Elixir za rcp a aj @Redakcia za dobrý tip v plackovej edícii :)Pridaj komentár k receptu: