Pudingový ľadový rez-fotorecept

lia66 - fotkalia66, 7. marca 2012
Pudingový ľadový rez-fotorecept
Foto: lia66

Dostala som super recept na dobrý koláč...zaujal ma hneď, a tak som sľúbila synovi, že mu mňamku spravím na meniny do škôlky...keď som už mala všetko rozrobené a otvorila som poch.smotanu, že spravím najprv polevu, ktorú nechám vychladiť, tak som zistila, že smotana nie je v najsam poriadku-bola v záruke, ale zdala sa mi skvasená...mne to nevadí, spapám ku šalátiku, ale nemohla som si dovoliť ohroziť detičky. Tak som vymyslela obmenu. Na konci vám pridám origoš recept-stojí za vyskúšanie.

Suroviny

1 l
2 ks
1 ks
200 g
3 ks
1 ks
150 ml
200 g
PLNKA:
podľa potreby  domáci
250 g /helia
100 g
50 g holandského tipu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V mlieku si rozmiešame pudingy...dáme variť, kým nestuhnú. Vanil. cukor, práškový cukor a vajíčka rozmiešame do peny. Pridáme olej a múku zmiešanú s práškom do pečiva...premiešame. Na koniec vmiešame vychladnutý puding, ktorý vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie. Dáme piecť...v origoš recepte sa píše na 125 st.celzia-hodinu. Ja som piekla na 130-ke...cca hodinu a pol. Ale musím podotknúť, že som to robila v menšom plechu(rozmer 23cm x 23cm)...takže si to treba prispôsobiť. Korpus musí byť na vrchu "pružný"-je zbytočné do toho strkať špajdľu, alebo nôž...je to puding, takže aj keď je upečený, vždy bude trochu "prilepený".

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 1
 2. 2

  Na plnku si rozmiešame maslo(heliu), cukor, kakao...

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 2
 3. 3

  Na vychladnutý korpus natrieme džem...

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 3
 4. 4

  ...na ktorý nanesieme plnku z masla, cukru a kakaa. (môže sa do plnky pridať 1pl rumu-ja kvôli deťom nedávam).

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 4
 5. 5

  Na vrch polejeme polevou...

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 5
 6. 6

  Nakrájame pre detičky...

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 6
 7. 7

  ...á, tu je pekne na tanieriku...mojej papulke želám všetko len to najsam!!!

  Pudingový ľadový rez-fotorecept - obrázok 7
 8. 8

  A, keďže verím, že s tou smotanou musí byť mňamózny, tak pridávam link, odkiaľ tento koláčik mám http://www.facebook.com/photo.php?fbid=165048633613577&set=a.165005310284576.33870.140771096041331&type=1&theater alebo tu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=25782

Diskusia k receptu

27 komentárov k receptu
nuž keď má ten fešáčik zdvihnuté palce nad pochúťkou, tak musí byť dobrá a nedá sa nezdvihnúť palce aj mne. Ukladám a skúsim, len keby sa tie kalórie dali nejak upraviť.
tak to sa mi páči, je to zvláštny recept, hlavne čo sa týka prípravy cesta..., koláčik je pekný a čokoláda pekná lesklá, nečudujem sa že sa synčekovi páči...:)
Ďakujem za komentíky...aj mňa zaujala príprava cesta, respektíve jeho zloženie-preto som musela ho hneď skúsiť...síce s obmenou, ale určite skúsime aj originál!... @zuzana05 možno to chce len trošku skúsenosti-ale ja verím, že to zvládnu všetci...tak aspoň trošku priblížim:ak sa bojíš, tak ho najprv skús na vačšom plechu(aby nebol taký vysoký)...cesto bude "praskať"-myslím, že, keď už bude upečený, tak bude popraskaný na vrchu-ako to vidno u mňa...no a vrch, keď zatlačíš a bude makký, tak ešte nie je upečený-musí byť "pružný"...a ešte niečo-myslím, že aj farba Ti povie, či už je upečený...napríklad u toho môjho som ho piekla hodinu a pol a vrch sa nespálil, ale bol taký do "zlatova"...a to nebol ničím prikrytý!...u tmavého cesta je to skôr o skúsenosti...verím, že sa podarí-detičkám chutil, tak som rada!
Zlatý chlapček, ako mu žiaria oči nad tým plechom koláčov!
Receptík vyzerá veľmi dobre, istotne je chuťovo vynikajúci a dobručký. Ukladám do KK, nech aj ja mám takú 1*
No a neviem ako som mohla toto prehliadnúť asi za to, že tento týždeň boli prázdniny a mala som vnučky tak sa mi veľmi nedostalo k počítaču. Nie, že by ma tak zamestnávali to nie som rada, že prídu ale sú stále na počítači.
@barbirik máš ho nádhernýýý!!!...som rada, že sa vydaril, a že chutil-tiež som rozmýšľala, že ho spravím s iným pudingom...teraz viem, že môžem, ďakujem:))
to cesto je zaujímavé,niekde využijem,ale ja také plnky,že maslo+ cukor+kakao nerobím..
to pre mňa nie je plnka na koláč,také robia v obchodoch

Pridaj komentár k receptu: