Pečené koleno na pive

janazjarku - fotkajanazjarku, 25. februára 2010

Absolútna lahôdka pre gurmánov nebojacich sa zvýšeného cholesterolu :-D

20 minút
príprava
120 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks
6 strúčikov
1 KL
5 ks
3 ks
1 x 0,5 litra

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Veľké kolienko ideálne je údené /ale môže byť aj svieže/ najlepšie zvané "bavorské" , lebo tam je viac mäsa ako kosti dáme variť do veľkého hrnca spolu s korením, ak je svieže pridáme soľ ak údené tak bez soli, cibuľu očistíme a prekrojíme len na polovicu /bo ide len o chuť/ a nezabudneme na najdôležitejšiu pochutinu cesnak / ja vždy dávam radšej viac/. Koleno varíme až pokiaľ nie je celkom mäkké cca 1.5 hodiny samozrejme za pomoci kuchty oveľa rýchlejšie. Koleno vylovíme a necháme trošku vychladnúť, aby sme si prsty neopálili.

  2. 2

    Kolienko vykostíme no "neodkožkujeme"! Ideálne je piecť ho v remoske /lebo elektrika pri pečení robí zázraky/ ak nemáme tak mäsko kožkou navrch poukladáme na pekáč po prípade na obyčajný plech a dáme piecť na 180 stupňov /remoska sa rozhodne sama ako bude piecť :-D/ počas celého pečenia polievame a podlievame čiernym pivom, ktoré dodá neskutočnú chuť. Inak ak nezoženiete čierne tak môžete aj svetlým, ale síce bude tiež dobré no nie fantastické...Nič nepokazíte ak pred ukončením pečenia vhodíte cesnakové neošúpané strúčiky, ktoré vylepšia chuť a dajú sa potom konzumovať ako príloha .

  3. 3

    Aby si aj oko prišlo na svoje tak to naaranžujeme na šalátové listy a podávame s chrenom, horčicou, uhorkami, alebo niečím dobrým kyslým a zapíjame zase pivom. Jednoducho mňam :-D

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
Tak toto určite vyskúšam. Pred nedávnom som to videla vo varení v TV. Môže to byť vhodné na oslavu v prírode alebo na chate.
Tento recept som ulúpila za pomoci mojích kolegov priamo z miesta ktoré nikto kto o ňom vie neobíde čerpacia stanica pre Nitrou :-) tam je v dennej ponuke. Pssssst je to tajný recept vraj :-) Inak v Zakopanom som pozorovala uja kuchára ten mi ich griloval pred nosom a ten tie kolená, ale aj rebierka pred dopečením potrel medovou vodou a urobila sa fajná karamelová kôrka, ale to som ešte neskúsila tiež nie zlý nápad.
Určite si to v sobotu spravím, teda ja sa viem toho napráskať! Ďakujem za tip a niektoré dôležité vylepšenia.