Paprikáš z králika

radox1 - fotkaradox1, 10. septembra 2014
Paprikáš z králika
Foto: radox1

Opäť sa mi dostal do rúk domáci králik,tak tentoraz som ho spravil takto.

4-5
porcie
30 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks
2 strúčiky
2 PL
2 PL
2 PL
1 - 2 ks
250 ml
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Naporcovaného králika prešpikujeme slaninou(dobré je dať dopredu slaninu stuhnúť do mrazáku) a osolíme.Na masti opečieme mäso a vyberieme,pridáme nakr.cibuľu a pomaly restujeme do zlatohneda spolu s racsou a č.korenim-trvá to aj 20minut.potom pridáme hustý pretlak,ktorý je potrebné dobre vyrestovat až masť zostane opäť číra.následne prisypeme ml.papriku a hrniec oddtiahneme zo zdroja tepla nabok aby sa v masti dobre vyluhovala.pridáme mäso,rozotretý cesnak,nakrájanú zelenú papriku,podlejeme vriacou vodou tak aby vyčnievalo mäso a dusíme pomaly 50-60 minút.Po udusení králika vyberieme,prilejeme sl.smotanu a chvíľu povaríme.Následne celú masu premixujeme pon.mixérom,čím nám vznikne hladká omáčka.Keby bola riedka necháme ju varom zredukovat na požadovanú konzistenciu,čiže žiadna múka ani škrob.Najlepšie sú k tomu klasické halušky. Samozrejme možno použit akékolvek iné mäso-kura,bravčové na kocky,žalúdky,srdcia a podobne.

    Paprikáš z králika - obrázok 1

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
pedal, jak sa patri :) pretlak so smotanou som takto s kralikom nekombinovala, ale viem si predstavit,, slaninu by som asi poskvarila s cibulou, spikovanie ma nebavi :)
Dobre si navaril. Ja z iného masa. Je to smiešne (predsudky), ale králika alebo zajaca by som do seba nedostala a pritom je to diétne a nutrične hodnotné jedlo. Ale Tvoja úprava sa mi páči!
bezchybne a jasne napísaný postup, podľa môjho názooru je špikovanie mäska slaninou na mieste nielen k vôli chuti, ale najmä k vôli premasteniu králičieho mäska, nevysuší sa ani dlhšou úpravou, bude šťavnaté.
*****
Vyzvala som Vás niekoľkokrát, aby ste sa mi vyhýbal a dal pokoj, nemontoval do mojich recepisov, nie som na Váš neksicht zvedavá, ani Vaše výplody! Schválne nedodržiavate! Zariadim sa.
len pre ozrejmenie situacie:
dotycnej pani nonny som sa pri tomto recepte  varecha.pravda.sk/recepty/divnodiva-natierka-dzingischan/...
spytal toto:
kam az zajde ludska vynaliezavost.chcel by som poprosit vsetkch,ktori to riskli a vyskusali, aby sa s nami podelili o poznatky ako to chutilo.
no a od vtedy ma tato pani alchimistka zacala urazat a zjavne jej lezim v zaludku-vid komentare k jej receptom.
S urážaním a bezočivosťou ste začali VY, hlavne preto, že Vaša vynaliezavosť začína a končí pri mäse, masti a slanine a obyčajnosti. Z Vašej strany len jasné vyštvávanie všetkých, ktorí nie sú tak obyčajne invenční, ako Vy. Na tom recepise ste si dovolil bezočivosť, začali ste s tým Vy a dovolili si pokračovať pri mnohých ďalších, keďže Vy na tú alchýmiu nemáte, s TVRDÝM I, len tak na margo, nemáte, pán KONVEXNÝ. A napriek mojim výzvam, že nie som zvedavá na Váš neksicht, ktorý sa tu bojíte zverejniť, ale odráža ho Vaša komunikácia, neustále evidentne Vám ležia v žalúdku všetci invencie schopní ľudia a s Vami podobnými ich tu neustále atakujete. Moja DOTYČNÁ nátierka bola zdegustovaná viacerými a div sa svete, PREŽILI TO V ZDRAVÍ. A sardinky zmiešané s tvarohom sú uverejnené aj v kuchárskej knihe. Vy asi evuidentne nemáte kde a na kom riešiť svoje komplexy, dotyčný pán Duch. Ale právo na to máte len u seberovných.
@Radox1 , čo sa týka receptu, je to výborný spôsob spracovania králika. Kedysi som ich choval a pripravoval podobne.
A čo sa týka pani @nonny : Vážená, veľmi ma trápi, že Vás nepoznám osobne. Vždy som túžil po žene s takým KSICHTOM a INVENCIE schopnou. Bohužiaľ, neostáva mi už nič, len snívať o Vás sladké sny.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
Pre mňa toto je špeciálny recept, robila som dnes presne podľa receptu @Radox1 , chutil nám, ale sme sa zhodli, že aj tak je najlepší ten náš recept (bez zelenej papriky a rajčinového pretlaku), len veľa cibule do základu. Chcela som vyskúšať niečo iné.

Pridaj komentár k receptu: