Paprčkový perkelt - winter edition fotorecept

regina4 - bez fotkyregina4, 7. januára 2016
Paprčkový perkelt - winter edition (fotorecept)
Foto: regina4

Výborný recept na maďarský spôsob :)

5-6
porcií
90 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Bravčové nožičky narežem na menšie kusy (ja režem každú na 3 kusy) a dám ich do tlakového hrnca. Dolejem studenej vody a varím pod tlakom na nízkom ohni cca 30-40 minút.

  Paprčkový perkelt - winter edition (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kým sa nožičky varia, narežem cibuľu na menšie kocky a popražím ju v bravčovej masti. Pred dopražením cibule pridám pretlačený cesnak aby sa dopražil s cibuľou. Keď hrniec odstavím z ohňa, počkám kým prestane masť vrieť a pridám mletú červenú papriku.

  Paprčkový perkelt - winter edition (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Skoro uvarené nožičky povyberám z vývaru, v ktorom sa varili a dobre ich premiešam s opraženou cibuľkou.

  Paprčkový perkelt - winter edition (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  K nožičkám pridám nakrájanú paradajku, papriku, mleté čierne korenie, nové korenie celé, na menšie kocky nakrájané zemiaky, zalejem červeným vínom a vývarom z nožičiek.

  Paprčkový perkelt - winter edition (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Varím, kým sa šťava nezahustí na perkelt, občas premiešam. Na konci dochutím soľou podľa potreby. Po odstavení z ohňa naberačkou pozbieram z vrchu masť. Podávam s chlebom a červeným vínom. Dobrú chuť !

Diskusia k receptu

ivan14
Marianne, přesně tak. Na guláš/perkelt atd. jsou nožičky moc tučné, tedy aspoň pro mě. Huspenina ano. Jinak bych si musel vařit pelyněk, a stejně bych tu noc příjemné sny neměl...
ivan14
Já si tohohle komentáře všiml až teď, náhodou. Nejsem alergický na pelyněk, ani - zaplať příroda - na nic jiného. Ale pelyněk pomáhá při tučných jídlech. nebo - přijatelnější forma - vylouhovaný ve vodce, to má i jiné pěkné účinky. :-)))
mathias
Mnoho ludi.nevie aka je to dobrota tie paprcky.Ja si pravidelne robim z nich perkelt.