Nepečená jablková torta

jackguelina2 - fotkajackguelina2, 13. júla 2012

Recept mám od mojej mamy,je chutný zákusok a nenáročný na prípravu.

8
porcií
180 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

750 g
240 g
2 bal.
400 ml
6 PL
100 g
250 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Olúpané jablká postrúhame,pridáme 200 ml vody a cukor-uvaríme na kašu.

 2. 2

  Krémové prášky "Zlatý klas" rozmiešame v 200 ml studenej vody ,pridáme do jablkovej kaše a 2 minúty ponaríme.

 3. 3

  Dno tortovej formy vyložíme piškótami,nalejeme časť ovocnej kaše,aby sme piškóty zakryli.Potom postup opakujeme,kým poukladáme všetky suroviny.

 4. 4

  Necháme vychladnúť v chladničke-potom môžme poliať čokoládovou polevou/ale nemusíme/ .Pred podávaním ozdobíme šľahačkou.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Tak tento recept mám ešte zo starého časopisu pre ženy myslím, že Dorka sa volal, aj s vyobrazením. To som bola ešte tehotná s prvým synom. Túto tortu som robila deťom veľmi často, bola to vďačná a výborná sladkosť. Niekedy navrchu s čokoládou a niekedy so šľahačkou, alebo len posypaná grankom.
Tak toto som robievala hlavne v jeseni,keď boli padanky, jabĺčka a pridávala som tam rôzne pudingové prášky napr.jahodový,to bola hostina.
Bingo, práve som si robila poriadok v komore a zisťujem, že mi od minulého roka zostalo viacero pohárov nastrúhaných jabĺk, piškóty mám, normálne to asi spravím , dostala som náramnú chuť na túto sladkosť. Čo je nepečené, to najradšej pečiem :)))
jednoduché a určite chutné,takéto dobroty majú radi všetci členovia rodiny,mám podobný recept,ale s piškotovým cestom,plnka je však rovnaká,vyskúšam aj tvoj recept,ušetrí mi čas

Pridaj komentár k receptu: