Ňamburger fotorecept

kvietela - bez fotkykvietela, 23. apríla 2014
Ňamburger (fotorecept)
Foto: kvietela

Domáca vymyslenina oku aj chuťovým bunkám lahodiaca.

25 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Žemle som nerobila domáce - sú to hamburgerové žemle so sezamom kúpené v žlto-červenom obchode B___A :) Tieto sa viac podobajú na tie americké. Každopádne ich rozpolím a vnútornú stranu trošku nasucho opečiem. Spodný diel potom potriem pestom a tatárskou omáčkou, vrchný pikantným kečupom (alebo obyčajným).

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Nasleduje ľadový šalát a cibuľa.

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Mäso (vymiešané s koreninami, pretlačeným cesnakom a worcestrom (podľa chuti) tvarujem na placky a opečiem (pripečiem) na troche oleja. 500g vyjde akurát do šiestich žemlí. Zároveň si na druhej panvici pripravím volské oká, ale tak, aby žĺtok ostal v strede krémový. Mäsko uložím na cibuľu.

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vrstva syra - opäť podľa toho aký má kto rád. Ja som mala plátkový emmentaler. Môže byť aj strúhaný.

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na syr patrí volské oko.

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Úplne navrch paradajku a uhorky na krúžky. Veľká paradajka by asi bola praktickejšia no nemala som poruke.

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Tadá!

  Ňamburger (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Dobreeeee! Moje deti by iste nepohrdli a zrejme aj ja keby som cely zivot nedietovala .sice nie moc zdrave ale iste zdravsie ako v o fastfodoch pecene bohvie na com
ale áno, prečo nie, vyzerá prudko jedlo. ja som niečo podobné vyrábala deťom, keď boli v primerane fastfoodovom veku. vtedy u nás fičali americké hotdogy, hamburgery, čísburgery a iné podobné rôzne, len som to vyrábala doma. išli sme do dúbravky na tzv. pressburger alebo na šafko na americký hotdog, ja som ten svoj dôkladne rozpitvala priam na atómy, a potom už fičala domáca výroba. ja som bola spokojná, synovia boli nadšení, ich kamaráti, ktorí sa u nás bežne stravovali žasli a otravovali doma mamky, aby aj im spravili také na desiatu do školy či na večeru, lebo veď "a teta jana to svojim synom robiť môže? a prečo ty mne nie?" :-))