Zavárané uhorky
Zavárané uhorky

Nakladané uhorky s kôprom fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 21. júla 2020
Nakladané uhorky s kôprom (fotorecept)
Foto: olinecka

Keďže je čas zavárania, ktoré mám veľmi rada, ponúkam tento recept s kôprom. Pochúťka v zime.

30 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

 (alebo Deko)
podľa potreby
podľa potreby
podľa potreby

Online leták

Postup

 1. 1

  Uhorky umyjeme, necháme odkvapkať a vložíme do zváracích pohárov. Do každého pohára vložíme kôpor (hlavičku), viď foto.

  Nakladané uhorky s kôprom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Podľa počtu fliaš uvaríme nálev podľa návodu na obale nakladača (Deka). Kto má rád sladko-kyslé, pridá cukor.

  Nakladané uhorky s kôprom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pripraveným nálevom zalejeme uhorky vo fľašiach a uzatvoríme viečkom. Dáme sterilizovať na 10 minút. Ešte horúce poháre zakryjeme utierkou alebo dekou a necháme vychladnúť. Výborná pochúťka k mäsu alebo na studenú kuchyňu.

Diskusia k receptu

mirop
ano, kopor k uhorkam jednoznacne patri, ja pridavam este cibulu a mrkvu a potom podla nalady chilli papricku alebo cierne korenie, bobkovy list atd...
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Ja by som to v komentároch trošku rozšírila o množstvá a spôsob sterilizácie napr. pri koľko stupňoch sterilizuješ tých 10 minút. Pre začiatočníka je to dôležité.
marienka44
Aktualne. Ja davam na okrasu do pohara po stranach aj kolieska mrkvy, niekedy strucik cesnaku, kusok chrenu, aby ostali tvrdé. Navrch platky cibule, kopor naspodok. Do nalevu este navyse pridám bobkový list, klinceky, cukor 120 g na 1 dávku nálevu. Sterilizujem v streliz. hrnci pri 80 stupňoch 15 min. Volakedy som varila 20 min. Ochaldim vytiahnutim z hrnca, viečka sa po chvíli preliačia. Označím rok samolepkou.
boxik
@dvorka (22.7.2020 07:11)

No nedozvedela si sa pretože prečítať si návod na balíčku DEKA nie je žiadne umenie. Beriem to iba ako to že sa niekto pochváli tým že nakladá uhorky a aby sme sa dozvedeli ,že s kôprom.
evanaaa
Uhorky som už prestala zavárať, ale tiež som robila niektoré s kôprom, ten som neskôr vynechala, lebo vždy nám nechutili len s ním, pre zmenu som dávala chren, alebo jednoducho dala na spodok krúžky mrkvy a cibule a rozštvrtenú guľatú feferónku. Zalievala som Dekom, ale len so sladidlom, alebo Dekom pre diabetikov.
kimlo
Tiež nedávam Deko, len vodu, ocot, cukor a sol a do každého pohára kôpor, chilli, koliesko mrkvy a cibule, kúsok bobkoveho listu, čierne celé a nové korenie, trocha horčičnych semienok...
drajan
@mirop (22.7.2020 06:02)

ja presne tak isto, len nevarím nálev ale dávkujem priamo do každej fľaše extra
tomeska
Mne sa na zahrade nedarí kopru, tak ak nie je, tak nastúpi saturejka(ščubrík) , A k nálevu a uhorkám do každej flaše naskáče celé čierne korenie, nové korenie, bobkový list, cibula cesnak,mrkva. A uhorky sú jedna báseň. Ked' chcem pikant, tak pridám nejakú pálivku papriku.
boxik
@olinecka (22.7.2020 18:55)

Nič proti ale my si pamätáme Varechu na ktorej sa varilo a neopisovali návody výrobcu nakladača.
olinecka
@boxik (23.7.2020 12:44)

To nie je vôbec, ako píšeš no keď je tam návod, ako napísať. Výmysel......? Či????