Nadýchané mrkvové muffiny šťavnaté

chocococo - bez fotkychocococo, 18. júla 2014
Nadýchané mrkvové muffiny šťavnaté
Foto: chocococo

Tento recept som si dotvorila sama,nie je úplne vymyslený, ale väčšina ingrediencii je inak upravená alebo úplne zmenená tak, aby muffiny boli vláčne, nadýchané a chutné.

12
porcií
20 minút
príprava
20-25 minút
na 180 °C

Suroviny

200 g
220 g
1/2 ČL
1/2 ČL
štipka
cca 150 g
2 ks
1 ks
2 PL
4 PL
1 dl
1/2 bal.
4 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Súché zmiešamé osobitne a mokré v osobitnej miske - treba mrkvu a jablko nastrúhať a dať do "mokrej" misky. Potom to zmiešame spolu, zľahkla, aby sa suroviny pekne spojili, ale nemixujeme ho, aby sa to nezbilo. Cesto má byť stredne husté a vláčne,dobre sa s ním pracuje.

  2. 2

    Potom vylejeme do košíčkov. Ja som použila silikónovú formu, do ktorej som dala klasické košíčky. Silikónová forma sa nemusí vymasťovať, aby potom muffiny neboli z vonku slizké. Ak máte klasickú formu tak ju vymažte alebo dajte košíčky :) Vložím do predhriatej rúry a pečieme. Počas pečenia rúru neodporúčam otvárať, aby náhodou muffinky neklesli.

  3. 3

    Info k obrázku - na fotke sú aj čokoládové muffiny. Tieto mrkvové sú tie svetlé, ale nemalasom inú fotku :)

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Anglická kuchyňa, Dezerty, Raňajky, Koláče, Pečené

Diskusia k receptu


Zatiaľ 2 komentáre
@chocococo , dobre a pekne si napiekla, muffinky lahodia aj očiam a iste aj jazyku, bodaj by nie, keď sú tam samé dobré veci....orachy, jablko, mrkva ale aj ten zázvor, to bol sušený, alebo čerstvý rozomletý? Ukladám si.......