Kysnutá veľkonočná paska
Kysnutá veľkonočná paska

Moja veľkonočná briošková paska

archaa - fotkaarchaa, 14. apríla 2019
Moja veľkonočná briošková paska
Foto: archaa
8
porcií
90 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
1/2 kocky (čerstvé)
1 ks
70 g
250 ml vlažné
110 g
štipka
1 bal.
Na potretie:
1 ks

Postup

 1. 1

  Z uvedených ingrediencií vymiesime cesto. Je dôležite cesto poriadne miesiť aspoň 20 minút. Na to je dobré využiť pekárničku.

 2. 2

  Dobre vymiesené cesto necháme v teple kysnúť pol hodiny. Potom opäť trochu premiesime.

 3. 3

  Cesto rozdelíme na tri časti, z nich vyformujeme loptičky, ktoré uložíme do vymastenej okrúhlej formy. Ja používam odopínaciu tortovú a necháme ich v nej opäť pol hodiny kysnúť.

 4. 4

  Potrieme vaječným žĺtkom a vložíme do vyhriatej rúry na 180 stupňov. Pri tejto teplote pečieme asi pol hodiny. Doba pečenia závisí aj od vašej rúry, preto pečenie odporúčam sledovať.

 5. 5

  Dobrú chuť!

  Moja veľkonočná briošková paska - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
Zajímavý název, kynuté těsto je vždycky dobrota.
ancicka
Jednej veci nerozumiem,//3
Cesto rozdelíme na tri časti, z nich vyformujeme loptičky, ktoré uložíme do vymastenej okrúhlej formy. Ja používam odopínaciu tortovú//,nevyzerá z okruhlej formy ,vyzerá ako vianočka,ak vrch je zapletený.
archaa
@Ancicka (14.4.2019 20:21)

Presne tak- tri loptičky sa vložia do formy k sebe. Presne ako keď ukladate na pekac buchty. To čo vidíte na fotke je z odopinacej formy...Ja som len miesto jednej väčšej pasky piekla dve menšie. Mám totiž aj menšie odopinacie formy. A vrch som si podľa seba "ozdobila" trochou prepleteneho cesta... To si môžete urobiť podľa vlastnej fantázie aj inak alebo sa len držať receptu a upiecť jednoduchšie.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha