Môj narodeninový BB krémeš

mirian4 - fotkamirian4, 3. januára 2014
Môj narodeninový BB krémeš
Foto: mirian4

Anjelikovia mi dnes nadelili krásny slnečný narodeninový deň a ja som nadelila gratulantom takýto krémeš z BB keksov a navrch som si pomohla máčanými keksíkmi v horkej čokoláde (zlepšovák)

20
porcií
20 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

1,4 l
2 ks
2 bal.
1 bal.
2 bal.
3-4 ks
10 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na dno menšieho plechu rozložíme BB keksy (mne vyšlo 4 ks BB na šírku a 5 ks BB na dlžku = 20 ks). Vyšľaháne si tuhý sneh z bielkov (ja som dala bielka zo 4 menších vajíčok)

  2. 2

    Krém: Do 1 l mlieka dáme variť 2 Zlaté klasy, 4 žĺtka s 10 PL kryštálového cukru. Do horúceho pudingu zamiešame zľahka sneh z bielkov. Šľahačka: 2 bal práškovej šľahačky vymiešame podľa návodu so 400 ml mlieka (ja som použila šľahačky v prášku z Lidla)

  3. 3

    Na BB keksy dám ešte horúci krém, nechám vychladnúť. Na studený dám vyšľahanú šľahačku a navrch keksy máčané v horkej čokoláde 20 ks tak ako na spodok, aby sa mi dali krájať presné kusy. Na noc dám vychladiť do chladničky a na druhý deň podávam :-) Dobrú chuť !!!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
tento rýchly-nepečený-BB keksový "akožekrémeš " raz-dvakrát cez rok robievam..nenapadlo ma-dať hore čokokeksíky..výborný nápad..
ked zostanú doma dvaja ľudia-a majú chuť na sladké-je to výborné riešenie..bo možno urobiť aj menšie množstvo-nie celý plech...ja už nedávam ani šľahačku..stačí nám úplne jednoducho..tvoj nápad čokoládový využijem..
želám dušu slnkom zaliatu...
1x mirian4
@Mirian4 všetko najlepšie k narodeninám :) poznám tento krémeš, občas ho robím, odpadne práca s cestom a s keksíkmi je chutný. Tvoj je krásny aj tými ozdobnými keksami navrchu, dobrý nápad, ja zvyknem dať strúh.čokoládu, urobím aj Tvoju variantu.
1x mirian4