Medovníčky - vždy mäkké fotorecept

valina - fotkavalina, 20. decembra 2011
Medovníčky - vždy mäkké (fotorecept)
Foto: valina

sú úžastne, vždy mäkke a dlho vydržia

100
porcií
90 minút
príprava
20+20+20 minút
na 200 °C

Suroviny

500 g
3 ks
125 g
125 g
150 g
1 lyžička
1 lyžička
1 lyžička
4 ks
Ozdoba :
1 ks na potretie
  (želé cuk.)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vypracované cesto necháme trochu odležať od 2 hod. až do druhého dňa, podľa toho ako sa ponáhľame. Najlepšie cesto urobiť večer a na druhý deň robiť medovníčky.

  2. 2

    Potom cesto rozvaľkame na 1/2 cm plát a vykrajujeme medovníčky. Na plechu potrieme vajíčkom a ozdobíme podľa vlastnej fantázie.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Mám presne tento recept ... voľakedy veľmi dávno ... ešte som chodila na gympel (myslím) bol uverejnený v Živote ... odvtedy ho každoročne pekávam a sú naozaj výborné ...
Vyskúšala by som ich tiež, ale môžem nahradiť aníz a klinčeky pernikovým korením? Piekla som asi pred týždňom a pol z kila múky a mám už len zopár, ktoré som stihla odložiť. :-) Takže hľadám niečo, čo nemusí dlho stáť.
Vidím že používaš malé formičky na vykrajovanie, a ja som ich chcela už vyhodiť. Takže hovoríš piecť 20 minút a sú hneď mäkké. Odložím si receptík do KK, lebo vyzerajú naozaj pekne.
Dávala som všetko ako ste písali... paráda, sú super, Len piekla som 8 minút len a tie boli najlepšie, pri 10 tich minutách boli tmavšie. Ďakujem, určite ich budem viac krát robiť.
Marianna76 ja tiež pečiem perníky len 7minút, sú dobre upečené,či súformičky menšie, väčšie,potom sa mi zdali viac upečené-suchšie, keď som ich piekla dlhšie.
Valina má približne rovnaké formičky ako moje. Len ak by cesto bolo hrubšie.
,ak...

Pridaj komentár k receptu: