Maslová tekvica s fazuľou fotorecept

frezia68 - fotkafrezia68, 14. januára 2017
Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept)
Foto: frezia68

Dnes som mala lenivý deň. Prechádzka krásnou zasneženou krajinou, lebo dnes od večera do rána nám konečne napadal sneh a komu sa chce variť, ak veľmi nemusí? V Kauflande mali ponuku maslových tekvíc z Talianska. Mimo sezóny zväčša nekupujem a zo Španielska už vôbec nič, od kedy som čítala, ako pestujú. Ale bola tam aj taká malá, tak pridávam zasa jeden rýchly recept.

10 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

1 ks
trochu
trochu
konzerva

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravila som si potrebné.....

  Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Tekvicu som olúpala, vybrala semienka, aj mierne drevité časti - fúzy a nakrájala na kocky. A pridávam obrázok, ako nám napadalo.

  Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Dala som na plech, mierne osolila, okorenila a posypala rascou, lebo tú dávam všelikde. A poliala trochu prepusteným maslom. Paprika bude na olovrant,na tanier mi napokon akosi nepasovala.

  Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Piekla som asi 30 min.,malé kocky boli skoro prepečené. Medzitým som dala na prepustené maslo do rajničky pár škvariek slaniny, len pre chuť. Pridala som trocha klobásy, nakrájanú na štvrťky, trocha upražila, potom 1/2 nakrájanej cibule a cesnak, trocha upražila do sklovita a zaliala fazuľou v paradajkovej omáčke. Konzervy používam zriedka, lebo mám dosť suchej. Ale chcem rýchly obed, tak prečo nie? Veď prechádzka je užitočnejšia, ako stáť za sporákom :-). Ešte nestihli ani chodník upraviť...

  Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Fazuľa je mäkká, stačilo trocha prevariť, tekvica upečená a obed hotový za 30 minút. Prílohu som nerobila, aj tak je obed sýty. Hladoši si pridajú chlieb, ale mne bezlepkový nechýba. A posledný obrázok zasnežených stromov. A pretože hlad je najlepší kuchár, aj takôto mi chutilo. Neviem, či niekoho inšpirujem. Ale ak áno,tak dobrú chuť:-).

  Maslová tekvica s fazuľou (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ja sa s tekvicami nekamaratim, ale ta fazula sa mi paci, mne k tomu chleba a jasne, ze trochu chilli a jedno orosene :-), snehu mate neurekom, ja som zas rada, ze u nas ho dnes trochu ubudlo
Dobrota, nepohrdla bych, fajn kombinace surovin, krásné barvy. Sněhu sa vám ušlo, u nás padá déšť se sněhem, to je jiná konzistence, neprocházková. Hezký večer přeji, milá @Freziia68 !