Marcipánová torta

droetker - fotkaDr.Oetker, potravinárska spoločnosť založená v roku 1891, 16. mája 2014
Marcipánová torta
Foto: droetker

Komerčný recept

16
porcií
20 minút
príprava
20 minút
na 160/180 °C

Suroviny

Na cesto:
4 ks
80 g
40 ml
70 g (napr. Nutella)
50 g
120 g
2 ČL zarovnané
Na náplň:
500 ml
1 bal.
100 ml
1 PL zarovnaná (napr. Nutella)
100 g
Na ozdobenie:
1 PL zarovnaná
1 bal.
Ešte potrebujeme:
 (Ø 26 cm)

Online leták

Postup

 1. 1

  Na prípravu cesta ušľaháme vajcia s cukrom elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni do peny. Krátko vmiešame olej, lieskovoorieškový krém a najemno nastrúhaný marcipán. Zmiešame múku s kypriacim práškom a vmiešame do peny. Cesto naplníme do vymastenej a múkou vysypanej formy a uhladíme. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.<br> <br> Elektrická rúra: 180 °C<br> Teplovzdušná rúra: 160 °C<br> Plynová rúra: stupeň 3

 2. 2

  Korpus necháme vychladnúť na kuchynskej mriežke a jedenkrát pozdĺžne rozrežeme.

 3. 3

  Na prípravu náplne ušľaháme smotanu elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni dotuha. Želatínový stužovač pripravíme s vodou podľa návodu na obale a ihneď vmiešame do šľahačky. Do polovice náplne vmiešame lieskovoorieškový krém a do druhej polovice vmiešame najemno nastrúhaný marcipán. Spodnú časť korpusu položíme na podnos a okolo neho upevníme očistený okraj formy. Náplň s marcipánom nanesieme na spodný korpus a uhladíme. Náplň s lieskovoorieškovým krémom opatrne rozotrieme na marcipánovú náplň, uhladíme a zakryjeme vrchnou časťou korpusu. Necháme asi hodinu stuhnúť v chladničke.

 4. 4

  Na ozdobenie uvoľníme okraj formy, povrch torty potrieme džemom. Polevu rozpustíme podľa návodu na obale a polejeme ňou povrch a okraje torty. Až do podávania uložíme do chladničky.

Diskusia k receptu

ivav
Chutné ingrediencie, torta musí byť výborná! Krásny, úhľadný rez!