Malinový zákusok
Malinový zákusok

Malinový koláč bez malín

majusqa - bez fotkymajusqa, 14. októbra 2017
Malinový koláč bez malín
Foto: Majusqa

Pre milovníkov malín, ktorí dostali chuť na malinový zákusok v zime alebo v čase keď nikde nemajú čerstvé maliny. :) Stačí kúpiť puding do Zobraziť celý popisPre milovníkov malín, ktorí dostali chuť na malinový zákusok v zime alebo v čase keď nikde nemajú čerstvé maliny. :) Stačí kúpiť puding do zásoby a malinové potešenie budete môcť hocikedy vyčariť.

Suroviny

Cesto:
6 ks
6 PL
6 PL
50 ml
2-3 PL
1 ČL
Plnka:
500 ml
125 g
100 g
2 bal
Ozdobenie:
 (alebo Granko)
Postup

  1. 1

    Najskôr si uvaríme malinový puding. 3/4 mlieka dáme variť a v 1/4 rozmiešame puding. Keď je mlieko už horúce vylejeme doň rozmiešaný puding. Varíme do zhustnutia. Odstavíme a necháme vychladnúť.

  2. 2

    Medzi tým si spravíme piškótové cesto. Oddelíme žĺtka od bielkov. Do žĺtkov pridáme cukor a miešame do peny, pridáme olej, kakao sneh z bielkov a múku s práškom do pečiva. Poriadne premiešame a dáme piecť na 180 °C. Cesto je hotové, keď sa odliepa od krajov plechu. :)

  3. 3

    Do vychladnutého pudingu pridáme maslo izbovej teploty a cukor a mixujeme na jemný krém. Cukor pridávajte postupne, niekto má rád sladšie a niekto menej sladšie krémy. Natrieme ho na korpus a polejeme čokoládou. Môžte ho ozdobiť aj kokosom, farebnou ryžou či kakaom, Grankom. Dobrú chuť. :)

Diskusia k receptu

haji
Jednoduchý recept, ke kafíčku stvořený.
evanaaa
Tak tu je ten malinový puding, čo sa omylom zamiešal do čokoládového koláča :) A ak by ešte boli aj maliny, je dokonalý.
haji
@Evanaaa (14.10.2017 20:47)
Recepty identické, jen tady je náplň z malinového pudinku a tam z čokoládového.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia