Čokoládová poleva
Čokoládová poleva

Lesklá čokoládová poleva videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 3. novembra 2022

Čokoláda na mnohých zákuskoch nesmie chýbať. V tomto videorecepte si ukážeme, ako pripraviť nádherne hladkú čokoládovú polevu lesklú ako zrkadlo. S nami Zobraziť celý popisČokoláda na mnohých zákuskoch nesmie chýbať. V tomto videorecepte si ukážeme, ako pripraviť nádherne hladkú čokoládovú polevu lesklú ako zrkadlo. S nami ju vyčarujete ako nič!

5 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g
50 g
1 PL

Postup

 1. 1

  Krásne lesklú polevu pripravíme nad parou vo vodnom kúpeli z čokolády a masla.

 2. 2

  Do hrnca dáme zovrieť vodu, na hrniec položíme misku alebo menší hrniec, je dôležité, aby sa miska nad parou nedotýkala vody v spodnom hrnci a voda veľmi nevrela. Čokoládu preto roztápame na miernom ohni.

 3. 3

  Do rozpúšťajúcej sa čokolády sa nesmie dostať ani kvapka vody ani para, čokoláda by sa mohla zraziť a stuhnúť. Po rozpustení masla a čokolády pridáme olej.

 4. 4

  Miešame vareškou, až sa vytvorí hladká a vláčna hmota.

 5. 5

  Polevu vyberieme z vodného kúpeľa a môžeme ňou koláč poliať alebo natrieť.

Diskusia k receptu

evanaaa
Mnohí sa na takúto polevu pýtali, teraz aspoň vidia, ako sa robí. No, ja už som si aspoň nádobu na roztápanie čokolády kúpila, teraz si dám recept do KK, aby som ho mala pre prípad potreby.
@redakcia , prosím vás, prečo mi prestala chodiť Varecha (denný súpis receptov) do e-mailu?
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Je zaujímavé, že ja roky robím polevu tak, že dám čokoládu a maslo a keď je poleva hustá riedim ju vodou pridávaním po troške a nikdy sa mi nezrazila, je pekná lesklá bez náznaku zrazenia.