Korytnačky fotorecept

zuzula2 - fotkazuzula2, 19. októbra 2010
Korytnačky (fotorecept)
Foto: zuzula2

Tento recept je trošku náročnejší na prípravu, ale na druhej strane výsledok stojí za to. Jedlo sa hodí skôr na rodinnú oslavu alebo na nedeľný obed. Je veľmi chutné a u nás obľúbené aj keď len príležitostne.

4
porcie
10 minút
príprava
60 minút
na 250 °C

Suroviny

4 ks, (karé bez kosti)
1 ks
2 kelímky
  strúhaný
  /podľa chuti/
  /podľa chuti/

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Bravčové rezne si naklepeme, osolíme, okoreníme a posypeme ich mletou červenou paprikou.

  Korytnačky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si panvicu na vyprážanie. Múku, mlieko, vajíčko zmiešame do hustejšieho cestíčka a ochutíme troškou vegety a korenia. Všetko podľa chuti.

  Korytnačky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  V tomto cestíčku obalíme rezne a vypražíme na pripravenej panvici. Medzi tým ako sa nám rezne pražia si prichystáme plech na pečenie a druhé cestíčko. Pripravíme ho s kyslej smotany, tvrdého syra, kečupu, horčice, vegety a korenia. Všetko pridávajte podľa chuti. Ja občas pridám aj trosku cesnaku. Je iba na vás čo máte radi.

  Korytnačky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Opražené rezne ukladáme na pripravený plech. Na rezne natierame smotanovo syrové cestíčko a dáme do vyhriatej rúri zapiecť do zlata. Ako vraví moja mamina: "vysoko prudko jedlé" :-) Ako prílohu podávajte pečené zemiaky alebo ryžu.

  Korytnačky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
mňam, vypadá to lákavo a chutne a ja by som k takémuto mäsku určite spravila opekané zemiačky a chutný kapustový šalatik
Nie je to také zložité a vypadá to dobre,ked´to ešte naaranžuješ farebne,so zeleninou môžeš s tým aj na slávnostnú tabuľu,uložím si to ,dík.
Myslím, že môže byť, určite si to vyskúšam. Vďaka za recept, ukladám.