Pikantný šalát
Pikantný šalát

Kimchi videorecept

blogbusker - fotkablogbusker, 9. novembra 2021

Kórejský pikantný šalát.

8
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

1 ks
1 PL
200 ml
1 PL
1 PL
1 PL kórejské
5 cm
2 strúčiky
2 ks
2 ks
1 ks zrelá
1 PL
2 ks
Postup

  1. 1

    Kapustu nakrájaj na kocky, asi 3x3 cm veľké a premy ich v studenej vode. Vlož do hlbokej nádoby, pridaj soľ, dôkladne premiešaj a zaťaž niečím ťažkým, napríklad mažiarom. Po polhodine znovu premiešaj a nechaj oddychovať ďalších 30 minút. Kapusta zmäkne a pustí zo seba prebytočnú vodu.

  2. 2

    Medzičasom si priprav pikantnú kimchi kašičku. Do panvice vlej vodu a pridaj ryžovú múku. Priveď do varu, stiahni teplotu na mierne slabú a za stáleho miešania var asi 2 minúty alebo až kým hmota nestuhne na kašovitú konzistenciu. Následne pridaj cukor, čili vločky (podľa chuti a odvahy), nastrúhaný zázvor, cesnak, mrkvy, reďkovky a hrušku - všetko tiež nastrúhané. Zalej sójovou omáčkou a prihoď mladú cibuľku - nakrájanú na dlhšie kúsky. Zmes dôkladne premiešaj.

  3. 3

    Prebytočnú vodu, ktorú pustila kapusta sceď a všetky ingrediencie vmiešaj do seba, čiže kapustu a kašičku. Kimchi nalož do uzatváracej nádoby a odlož fermentovať na suché a tienisté miesto na 4 dni. Po tomto čase môžeš pohár odložiť do chladničky, kde vydrží celé mesiace.

Diskusia k receptu

tomeska
Tiež som sa vzhliadla tomto pokrme. Robím zo 4 velkých hláv a miesto sojovej dávam rybaciu omáčku (mám velkú flašu, tak nech ju spotrebujem , musím robit' často a dost'.)Len mi chýba ta ich pekná červená paprika, ešte som si ju nezohnala. A nakladám kapustu rozkrojenú na štvrt'ky. Asi po týždni už neodolám a ládujem sa . Doporučujem každému, je to fakt výborné!!!!!!!!!. Teraz mám zvyšok v špajzi, tak je čas na novú várku.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia