Ovocný šalát
Ovocný šalát

Karibský papájový šalát fotorecept

2010 - bez fotky2010, 10. júna 2017
Karibský papájový šalát (fotorecept)
Foto: 2010

Pred par dnami tu bol pridany pekny recept https://varecha.pravda.sk/recepty/salat-z-papaje-fotorecept/67739-recept.html Najpr som myslel, ze budem mudrovat, ako ho ja robim, ale ked tu moze byt 100 podobnych receptov na pagace, mozu tu byt az dva na papajovy salat.

15 minút
príprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Papaju osupeme, ja to robievam skrabkou na zemiaky. Vyberieme semienka a cast odlozime. Vseobecne vela ludi semienka zahodi, ale v tropoch sa pouzivaju namiesto korenia a v domacom lekarstve na deziinfekciu traviaceho traktu a zbavovanie sa parazitov. Chut je daco medzi korenim a horcicou. (Opatrne s mnozstvom.) Papaju nakrajame, ja som pouzil na hrubo mandolinu. Ja mam radsej na salat polozrelu, v Thajsku pouzivaju uplne zelenu.

  Karibský papájový šalát (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cervenu cibulu nakrajame na tenucke kruzky a rozoberieme. Chillli podla chute, ci vyberieme blanky a semienka. Koriandrova vnat je podobna - osobna preferencia, ja mam rad vela. Vytlacime stavu z jednej limetky. Tak centimeter cerstveho zazvoru osupeme a nastruhame. Pridame trosku exotickej chute: 1/3 lyzicky skorice. Vybalancujeme solou a zjemnime lyzicou kvalitneho olivoveho oleja a nakonie ochutime - okorenime lyzicou papajovych semienok

  Karibský papájový šalát (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  No a ked mame taky vyborny salat, tak som to skombinoval so slovenskou klasikou: reznom z kuracieho stehna, ale peceneho v trube. Uspech bol dobry, bolo mi poradene piect na mriezke na 200 °C, osprejovat olejom a po 10 minutach otocit.

  Karibský papájový šalát (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Výborné jedlo. Exotika skombinovaná s európskou klasikou, super.